HABER /  EKONOMİ

TYH'den İstanbullulara taşınma uyarısı!

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, “Taşımayı tamamlar tamamlamaz ilk uçuşumuz Ankara’ya olacak. Lütfen kıymetli İstanbullular Basın Ekspress yolunun alternatif yollarını kullanarak sıkıntı yaşamayın" dedi.

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, İstanbul Havalimanı'na taşınma süreciyle ilgili açıklama yaptı.

''Taşınmanın yüzde 25'i tamamlandı.'' diyen Aycı, ''Şimdi büyük göçün en büyük adımını atacağız. 5 Nisan gece 03.00'te başlayacak büyük adımla birlikte 45 saatte taşınmayı tamamlayacağız. Taşınma sürecinde ortalama 4 kilometre içinde her olaya müdahale edebileceğiz.'' ifadelerini kullandı.

''Basın Ekspress yolunun alternatif yollarını kullanarak sıkıntı yaşamayın''
Basın Ekspress yolunun en kritik atardamarı oluşturduğunun altını çizen Aycı, şu ifadeleri kullandı;

''Basın Ekspress yolu en kritik atardamarı oluşturuyor. Buranın kapatılması mümkün olacak, bu sayede biz de taşınmayı en büyük süratle gerçekleştireceğiz. Alternatif yollarla buraların beslenmesi ile ilgili planlar hazırlandı. Lütfen kıymetli İstanbullular, bu süreç içerisinde Basın Ekspress yolunun alternatif yollarını kullanarak, trafikte zorluklar yaşamayın. Bu bölgede işleri olanları biraz daha erken hareket etmeye davet ediyorum.''

''Sizleri İstanbul Havalimanı'na bekliyoruz''
Aycı, ''Yeni destinasyonları İstanbul'a kazandıracağız. Önümüzdeki dönemde yeni havalimanında yeni hikayeleri yaşamak ve yaşatmak üzere sizleri İstanbul Havalimanı'na bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

"Net bir rakam vermek doğru olmaz''
Taşınmanın maliyeti hakkında konuşan Aycı, "Net bir rakam vermek doğru olmaz, halka açık bir şirketiz. Kamuoyunun merak ettiği kısımları aydınlatacağız" dedi.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Osmaniye Kadirli'de eşit oy alan iki aday yeniden sayıldı işte sonuç
İtirazlar sonucu kazanan adaylar ne zaman açıklanacak?
Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD'ye tepki: Görüşmeden önce kaleme alındığı aşikar
AÖL sınav giriş belgesi çıkarma 2019 Açıklise sınav yeri sorgulama
Akdeniz Belediyesi seçim sonuçlarına itiraz hakkında karar
İOKBS sınavı 2020 ne zaman bursluluk sınavı başvurusu ne zaman?
Yorumlar