BIST 1.538
DOLAR 7,51
EURO 9,02
ALTIN 408,90
HABER /  GÜNCEL

Türkiye’deki Alevi köylerini IŞİD tek tek fişledi!

GAZİANTEP'te IŞİD'e karşı düzenlenen operasyonda kendini patlatan Yunus Durmaz'ın Alevi yerleşim yerlerini ve sivil toplum kuruluşlarını fişlediği belirtildi.

Abone ol

IŞİD’in Antep sorumlusuyken düzenlenen operasyonda kendisini patlatan Yunus Durmaz’ın onlarca Alevi köyü, cemevi ile dernekleri tek tek fişlediği, ÇYDD ve ADD gibi kurumların adreslerini çıkardığı ortaya çıktı.

Bir belgede, Adana’da Alevi vatandaşların yaşadığı köylerin isimleri, Adıyaman Alevilerinin coğrafi dağılımları ve demografik yapısının anlatıldığı ve nüfus dağılımının yapıldığı makale, Alevi Bektaşi Dernek ve Vakıflarının başkanlarının isimleri, adresleri ve telefon numaraları, Adıyaman Alevi Derneği, Pir Sultan Abdal Derneği’nin adres ve telefon bilgileri ile yöneticilerinin isimleri çıktı."Aleviler [2371].docx" isimli belgede; Kayseri, Kahramanmaraş, Adana, Gaziantep, Malatya, Adıyaman, Sivas, Bingöl, Tunceli, Mersin ve Hatay illerinde bulunan Alevi vatandaşlarının yaşadığı köylerin, yerleşim yerlerinin, derneklerin, cemevlerinin adres ve telefon bilgileri ile yöneticilerinin isimleri bulundu.

LİSTEDE ÇYDD VE ADD'DE VAR

Cumhuriyet'in haberine göre, IŞİD’in Antep yapılanması yine Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Atatürkçü Düşünce Derneği’nin birçok ildeki şubelerinin adreslerini çıkarmış. Buna göre, belgelerde Atatürkçü Düşünce Derneği Kayseri, Bünyan, Develi, Elazığ, Mersin, Anamur, Mut, Silifke, Tarsus, Yenice, Taşucu, Diyarbakır, Niğde, Bor, Ulukışla, Elazığ, Kayseri, Bünyan, Develi, Elazığ, Mersin, Anamur, Mut, Silifke, Tarsus, Yenice, Taşucu Şubeleri’nin adres ve telefon bilgileri ile yöneticilerinin isimleri yer aldı.

TÜM KİLİSELER TAKİPTE

Türkiye genelinde bulunan kiliselerin hangi ilde bulunduğu; adresi, telefon numarası ile kilisenin yöneticisinin ismi ve haftanın hangi günleri açık olduğu liste de Yunus Durmaz’ın bilgisayarından çıktı. IŞİD, bununla da yetinmemiş ve KKTC, Almanya, Hollanda, Belçika ve İngiltere’de bulunan genelde Türk ve Müslümanların gittiği kiliselerin isim, adres, telefon ve yöneticilerinin isimlerini de tek tek tespit etmiş. Adana, Gaziantep, İskenderun, Malatya, Kayseri, Hatay, illerinde bulunan yabancı ülke temsilciliği ve fahri konsoloslukların isim ve adresleri de belgelerde yer aldı.

ÖNCEKİ HABERLER
Atalay Filiz'e avukatından büyük şok
2-4 Mart VarVar İndirimi'nde süper fırsatlar!
EPDK'dan elektrik zammı açıklaması
Havaalanı saldırısında flaş gelişme
Mardin ve Bingöl'den acı haber 4 şehit
Ahmet Hakan hükümete hakkını verdi teşekkürler!
Cuma mesajları resimli cuma sözleri en anlamlı hadisler
İşte havalimanını kana bulayan cani! Her şeyi o planladı ve...
Yüksek yargı düzenlemesi kabul edildi her şey sil baştan
Reza Zarrab'ın yeni avukatı öyle biri çıktı ki!
Yorumlar 1 yorum