HABER /  EKONOMİ

Turizm devi Pamukkale'den güzel haber geldi seferlere devam

Ocak ayında iflası açıklanan yılların turizm firmasında Pamukkale'den iyi haber geldi. Şirket tekrar hizmetlerine başlayacak.

Ekim ayında konkordato ilan eden ocak ayında ise iflası açıklanan 3 bin 500 kişinin çalıştığı Pamukkale Turizm'den iyi haber geldi. 

Yolcularından da büyük destek alan marka için tüm alacaklıların katıldığı “1. Alacaklılar Toplantısı” gerçekleşti. 462 alacaklıdan 442'sinin “Pamukkale Turizm kapanmasın” dediği toplantıda; %83 devam, %12 çekimser oy kullanıldı.

Finans kuruluşlarının da olumsuz görüş bildirmediği toplantı sırasında şirketin mali durumunu düzeltmek amacı ile hazırladığı konkordato projesi kapsamında,  son iki ay içerisinde şirketin 6 milyon TL kar ile süreci tamamlaması, mali sıkıntısını atlatabileceği yönünde önemli bir gösterge olarak kabul edildi.

Seferlere devam edecek
Seferlerine aynı şekilde devam eden şirket, daha önce İzmir 1. Asliye Ticaret mahkemesinin verdiği iflas kararının; İstinaf Mahkemesi tarafından bozulmasını ve konkordato projesinin kabul edilmesini bekliyor.

Şirketin Atatürk ile anısı var
56 yıl önce kurulan şirket tarihi bir hayli eskiye dayanıyor ve şirketin Atatürk ile de bir mazisi var.5 Şubat 1931’de Denizli ziyaretinden dönen Mustafa Kemal Atatürk’ü, tren garında İzmir’e uğurlayan  heyetin arasında TBMM 1’inci dönem Denizli Milletvekili Hacı Mazlum Bababalım da yer alıyordu.

Sohbet esnasında Hacı Mazlum Bababalım’ın Atatürk’e karayolu ile şehirlerarası yolcu taşımacılığı fikrini aktarmıştı. Bu fikir Atatürk tarafından takdir ve teşvik görmüştü. Ancak o dönemin şartları nedeniyle Bababalım’ın bu önemli projesi hayata geçirilemedi. Atatürk’ten onay olan proje 16 Ocak 1962 yılında Hacı Mazlum Bababalım’ın torunları tarafından hayata geçirildi.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Kaliforniyum nedir neden tehlikeli Kaliforniyum gramı ne kadar?
Netanyahu'ya zehir zemberek sözler!
Digitürk'ten maç saati açıklaması! Tek yetkili kurum....
DJ Dikkat öldü mü kimdir sosyal medyayı karıştırdı!
AK Parti'den RAP şarkılı reklam filmi!
Cuma vakti okunacak dualar hangisi cuma duaları okunuşu
Yorumlar