BIST 9.814
DOLAR 32,28
EURO 34,43
ALTIN 2.451,12
HABER /  GÜNCEL

TÜRGEV üniversitesine Erdoğan'dan onay!

Bilal Erdoğan'ın yöneticisi olduğu TÜRGEV tarafından kurulacak olan İbn-i Haldun Üniversitesi'ne ilişkin kanun, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanarak yürürlüğe girdi.

Abone ol

Tayyip Erdoğan ’ın başbakanlığı döneminde hazırlanan ve AKP milletvekillerinin oylarıyla TBMM’den geçen kanun, şimdi Cumhurbaşkanı olan Erdoğan tarafından imzalandı ve yöneticileri arasında Bilal Erdoğan’ın da bulunduğu TÜRGEV üniversite sahibi oldu.

Üniversite, İletişim, İnsan ve Toplum Bilimleri, Hukuk, Siyasal Bilgiler Fakülteleri ile Sosyal Bilimler ve Eğitim Bilimleri Enstitüsünden oluşacak.

RIZA SARRAF DA BAĞIŞ YAPMIŞTI

Yasa tasarısı TBMM’de ele alınırken sert tartışmalar yaşanmış, MHP Ankara milletvekili Özcan Yeniçeri, “TÜRGEV’le ilgili ciddi şaibeler var. Vakfın, Erdoğan’ın aile ve hısımlarından oluşması, vakfın gelirinin siyasal etkiyle oluştuğu değerlendirmelerine yol açıyor. Bu vakfın kendisini bütün iddia, itham ve isnatlardan soyutlamadan, İbn-i Haldun adıyla üniversite kurması, İslami, insani, hukuki ve ahlaki değerlere meydan okumaktır” demişti.

TÜRGEV’in kurucuları arasında, Erdoğan’ın oğlunun yanı sıra kızı ve başka yakınları da yer alıyor.