BIST 1.408
DOLAR 8,06
EURO 9,67
ALTIN 460,38
GÜNCEL

Tunceli'deki JÖH timleri mehterle karşılandı

Tunceli'de dün gerçekleştirilen operasyonda 14 PKK'lı etkisiz hale getiren Jandarma Özel Harekat timleri mehterle karşılandı.

Tunceli'de dün sabah 05.00 sıralarında PKK’lıların bulunduğu noktaya hava destekli operasyon başlatıldı. Operasyonun başlaması ile birlikte saat 05.00 ile 08.00 arasında helikopterlerle bölgeye bir tabur Jandarma Özel Harekat birliği indirildi.

Timler, Kutu Deresi Vadisi içindeki PKK’lı grubun daha önceden belirlenen muhtemel kaçış noktalarını tutarak, çembere aldı. Timler teslim ol çağrısına uymayan PKK'lı teröristlerin sığınaklarına girdi, çatışmalarda 14 terörist öldürüldü.

JÖH timi mehter marşıyla karşılandı

Öldürülen 14 PKK’lının kimliğinin tespiti için cenazeler operasyon bölgesinden helikopterle alınarak, Malatya Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Öldürüen PKK’lılar arasında Amerikan yapımı M16 silah kullanan sözde örgütün üst düzey bir yetkilisinin de olduğu belirtildi. Operasyon sonrası bölüğüne dönen JÖH timi mehter marşıyla karşılandı.

PKK’lıların öldürüldüğü Kutuderesi Vadisi içindeki PKK sığınak ve barınaklarında çok sayıda silah, bu silahlara ait bol miktarda mühimat ve yüzlerce kilo gıda, yaşam malzemesi ve dijital belge ele geçirildiği öğrenildi.

Ele geçirilen malzemeler arasında yer alan masaüstü telsiz ile örgütün üst düzey yöneticilerinin kendi aralarında konuştukları, bir telsizle de PKK’lı üst düzey yöneticinin Kandil’deki örgütün üst düzey yöneticileriyle görüştükleri belirtildi.

Öldürülen 14 PKK ile ilgili yapılan ilk tespitte, kış üstlenmesinden çıkmak için hazırlık yapan bir grup olduğu, bu grubun da çok özel eylem için plan yaptığı belirtildi. Bir askeri yetkili, grubun sözde Dersim eyaleti doğu cephesi özel gücü olduğu ve direk olarak Kandil’den talimat aldığını söyledi.

Grupta yer alan teröristlerin de özel eğitimler aldığı ve sansasyonel eylemleri yapmak konusunda eğitildikleri kaydedildi. Bu grubun etkisiz hale getirilmesiyle örgüte önemli bir darbe indirildiğini belirten yetkili, bu gruptakilerin her türlü bomba yapma, tuzaklama, sızma, sabotaj, saldırı konularında da uzman oldukları bilgisini verdi.

Sitene Ekle
Etiketler
ÖNCEKİ VİDEOLAR
Kısmetse Olur’da bir ilk kim elendi? 26 Mart Pazar
Çocuğun topla sınavı! Sonunda kopacaksınız!
Kemençe çalarken hayatını kaybetti
Ispanaktan çalışan kalp dokusu yaptılar
Atatürk Havalimanı'nda oy kullanma işlemi başladı
İnternetten canlı yayın yaparken ölümünü çekti!
Hayat Şarkısı 48. bölüm 2. fragmanı
Hayat Şarkısı 48. bölüm fragmanı
Bodrum Masalı 30. bölüm fragmanı
'Türkiye'nin en istikrarlısı Recep İvedik seyircisi'
Yorumlar