BIST 1.101
DOLAR 7,70
EURO 8,99
ALTIN 460,01
HABER /  GÜNCEL

TSK'nin mahrem yapılanmasına operasyon 120 gözaltı kararı

TSK'da FETÖ yapılanmasına yönelik operasyonlar devam ediyor. Konya Cumhuriyet Başsavcılığı 120 kişi hakkında gözaltı kararı verdi. 43 ilde operasyon düzenleniyor.

Abone ol

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, daha önceden gözaltına alınan şüphelilerin ifadeleri ve yapılan çalışmalar sonucunda örgütün, TSK'de görev yapan askeri personele 'mahrem imamlık' yaptıkları ileri sürülen 120 kişi hakkında 'FETÖ/PDY terör örgütüne üye olmak, örgüt adına eylem ve faliyette bulunmak, örgüt adına hizmet yüklenmek, örgüt kapsamında kadrolaşmak' suçlarından yakalama kararı verildi.

Bunun üzerine bugün Konya merkezli 43 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

58'İ BYLOCK KULLANICISI: Haklarında gözaltı kararı verilen 58 şüphelinin örgütün şifreli haberleşme programı 'Bylock' kullanıcısı olduğu belirtildi. Gözaltıların olduğu ve operasyonun devam ettiği ifade edildi.

Şüphelilerin örgüt içerisinde, genel müdür, müdür, müdür yardımcısı, öğretmen, ümitçi, ser doktor, doktor ve şehir dışı talebe mesulü pozisyonlarında görev yaptıkları ileri sürüldü.

Örgüt içerisinde yer alan ümitçinin, bağlantısını koparmış kişileri tekrar örgüte kazandırmak için görevlendirilen kişi olduğu belirtildi. Şehir dışı talebe mesulünün ise, askeri lise ve harp okulu öğrencilerine okuldan mezun oluncaya kadar iki haftada bir öğrenim gördükleri şehre giderek örgütsel faaliyet yaptıran ve öğrenci ile 8 yıl boyunca bire bir ilgilenen kişi olduğu bildirildi.

ÖNCEKİ HABERLER
14 şubat kadına alınacak hediyeler sevgililer günü katalogu
Öğretmen atamaları 5 bin ek atama hangi branşlara
14 şubat erkeğe alınacak hediyeler sevgililer günü katalogu
Kredi kartı internet onayı online alışverişe veto başladı
ABD YPG'ye destekte ısrarlı ABD askeri TSK ile çatışacak mı?
Deniz Toprak kiminle evli eşi Mehmet Topçuoğlu kimdir?
Yorumlar