BIST 1.127
DOLAR 8,30
EURO 9,75
ALTIN 501,50
HABER /  DÜNYA

Trump'tan Boeing 737 MAX kararı

ABD Başkanı Donald Trump, ülkedeki tüm Boeing 737 Max 8 ve Max 9 tipi uçakların ikinci bir talimata kadar uçuşlarının durdurulduğunu açıkladı.

Abone ol

ABD Başkanı Donald Trump, ülkedeki tüm Boeing 737 MAX 8 ve MAX 9 tipi uçakların ikinci bir talimata kadar uçuşlarının durdurulduğunu açıkladı.

ABD Federal Havacılık Kurulu ise daha önce yaptığı açıklamada, Amerikalı şirket Boeing'in, 737 MAX tipi uçaklarının herhangi sistematik bir probleminin olmadığını ve bu sebeple yapılan uçuşları durdurmayacaklarını duyurmuştu.

"Bu konuyu şansa bırakmak istemedim"

Trump, "Bu konuyu şansa bırakmak istemedim. Doğru olan şeyi yaptığımızı hissediyoruz. Amerikan halkının ve herkesin güvenliği en önemli önceliğimizdir. Umarım (Boeing) kısa zamanda cevaplarını hazırlar ancak o zamana kadar uçakları yerde olacak." ifadelerini kullandı.

"Boeıng için zor bir dönem olacağının farkındayım"

Donald Trump ayrıca, Boeing'in çok değerli bir firma olduğunu ve uçaklarının yere inmesi kararının onlar açısından çok zor bir dönem olduğunun da farkında olduğunu söyledi.

Türkiye de seferlerden çekilmişti

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca, uçuş emniyetini teminen Türk hava sahasının Boeing 737-8 MAX ve Boeing 737-9 MAX tipi hava araçlarına kapatıldığı bildirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından uçuş emniyetini teminen Boeing 737-8 MAX ve Boeing 737-9 MAX tipi uçakların Türk hava sahasındaki uçuşları durdurulmuştur ancak söz konusu hava araçlarının ülkemiz içinde, ülkemize veya ülkemizden yapılacak olan yolcusuz intikal uçuşları hariç tutulmuştur." ifadelerine yer verildi.

ÖNCEKİ HABERLER
İngiliz Parlamentosu ayrılığı reddetti
Facebook ve Insagram aynı anda çöktü
İngiliz Parlamentosu 'anlaşmasız ayrılığı' reddetti
Manchester City'de Bernardo Silva'da mutlu son
Bakan Varank: “Bu devlet baki kaldıkça ittifakımız sürecek”
Kandil gecesi kılınacak 12 rekatlık namaz kılınışı nasıl niyet edilir?
Yorumlar 1 yorum