BIST 1.127
DOLAR 6,95
EURO 8,18
ALTIN 441,72
HABER /  EMLAK

TOKİ'den büyük indirim kampanyası! Bu kez oran da yüksek

TOKİ (Toplu Konut İdaresi) tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasının bu yıl ikincisi yapılıyor. İndirim oranı da bu kez yüzde 20'den yüzde 24'e çıkarıldı.

Abone ol

TOKİ'den yapılan açıklamaya göre peşin ödeme yaparak indirim kampanyasından faydalanmak için başvurular 21 Eylül 2018 tarihinde başlıyor. Mayıs ayında yüzde 20'lik indirim yapılmıştı. Bu kez indirim oranı yüzde 24'e çıkarıldı. İndirimden faydalanmak isteyen ev ve işyeri sahipleri 19 Ekim'e kadar başvurmak zorundalar.

TOKİ Başkanı Ergün Turan, borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarından gelen yoğun talep nedeni ile geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için indirim kampanyası düzenlendiğini ifade etti. 

Turan, vatandaşların bu yöndeki beklentileri üzerine 2018 yılı için indirim kampanyasının ikincisini düzenlemeye karar verdiklerini aktararak, bu kampanyada indirim oranını yüzde 24'e çıkardıklarını, tarihi ve koşullarının da belirlendiğini kaydetti.

Son başvuru tarihi 19 Ekim 2018

Ergün Turan, kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının 21 Eylül-19 Ekim'de ilgili bankaya başvuruda bulunabileceğini belirterek, "Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın son başvuru tarihine kadar başvurularını yapması gerekir. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak" ifadesini kullandı. 

Yüzde 24 indirim var
Bu yıl ikincisini düzenledikleri indirim kampanyasında esnek ödeme planı yaptıklarını vurgulayan Turan, "Yüzde 24 indirim kampanyamızdan bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlarımız da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlarımız borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 24 indirim kampanyasından faydalanabilecek" bilgisini verdi.

ÖNCEKİ HABERLER
Lise boş kontenjan listesi e okul görüntüleme 3. nakil başvurusu
Fatih Çekirge'den bomba ABD iddiası! Bir tezgah seziyorum deyip uyardı!
Aziz Sancar'dan kanser müjdesi! Fareler üzerinde test edildi
Öz kızına tecavüz eden iğrenç baba tutuklandı
YKS tercih sonuçları ne zaman ayın kaçında açıklanacak?
Teşrik tekbiri ne zaman başlıyor Diyanet Teşrik tekbiri nedir?
Yorumlar