BIST 7.728
DOLAR 28,98
EURO 31,16
ALTIN 1.847,82
HABER /  GÜNCEL  /  EMLAK

TOKİ Avrupanın emlak kralı!

TOKİ'ye Milano'dan ödül geldi. TOKİ bu ödülle gayrimenkul geliştirme de Avrupa'nın en büyüğü oldu.

Abone ol Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İtalya'nın Milano şehrinde düzenlenen gayrimenkul fuarında birincilik ödülü aldı.

TOKİ'den yapılan açıklamada, 4 yıldır ''İtalya Gayrimenkul Fuarı''nı (EİRA) düzenleyen uluslararası heyetin, Avrupa'nın en büyük gayrimenkul geliştirme ödülünü TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar'a verdiği belirtildi.

Açıklamada, ödülü, törene katılamayan TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar'ın yerine Emlak Konut Başkan Vekili Vedat Demiröz aldığı belirtildi.

Açıklamada, Demiröz'ün, tören sonrası duygularını aktararak, böylesine önemli bir fuarda birincilik ödülünün bir Türk kamu kuruluşuna verilmesinden dolayı gururlu olduğunu söylediği kaydedildi.

Demiröz'ün, fuar süresince görüştüğü Avrupalı yatırımcılara Türkiye'nin Avrupa Birliği sürecindeki çabalarını aktarmaya çalıştıklarını belirttiği ifade edilen açıklamada, ''Avrupalı yatırımcıları Türkiye'ye davet ettim. Gayrimenkul cenneti olan Türkiye'nin bu alanda aldığı mesafe ilgilerini çekti. 5 yılda 315 bin konut yapan bir kuruluşun bu şekilde ödüllendirilmesini herkes takdirle karşılıyor. TOKİ'yi artık Avrupa ve dünya duydu'' dediği belirtildi.

EIRA BAŞKANI INTIGLIETTA: ''TOKİ, ÖNEMLİ ADIMLAR ATTI''
Açıklamada, İtalya Gayrimenkul Fuarı (EİRA) Yönetim Kurulu Başkanı Antonio İntiglietta da TOKİ'nin kazandığı ödülün iki ülke arasındaki yatırımların ve ilişkilerin bir göstergesi olduğunu söylediği ifade edildi.

İntiglietta, İtalya ve Türkiye arasında sağlam dostluk bağları bulunduğuna işaret ettiği açıklamada, ''İtalya'da böyle bir ödülü Türkiye'ye vermek benim için onur verici bir durum. TOKİ, Türk firmalarını birleştirme ve geliştirme adına çok önemli adımlar attı'' dediği kaydedildi.

TOKİ'NİN İLK ULUSLARARASI ÖDÜLÜ DEĞİL
Barcelona Meeting Point Organizasyonu, ''Barcelona Meeting Point Ödülleri'' Jürisi, 2007 yılında, ''girişimcilik deneyimi ve Türkiye'nin ve Türk halkının ekonomik kalkınmasına ve sosyal koşullarının geliştirilmesine'' verdiği katkıdan dolayı TOKİ'yi ''En İyi Uluslararası Gayrimenkul Projesi'' alanında ödüle layık görmüştü.

Ayrıca TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar'a, ''Türkiye'de alt gelir grubu için konut tedarikine yönelik olarak sağlamış olduğu eşsiz katkılarından ve hizmetlerinden'' dolayı İspanya Kraliyet Ailesi tarafından ''Kraliyet Şövalyesi Brövesi'' verilmişti.