HABER /  GÜNCEL

TEOG yerleştirme sonuçları son dakika MEB açıklama

TEOG yerleştirme puanları için MEB'ten son dakika açıklaması geldi. TEOG yerleştirme puanlarının ne zaman açıklanacağı belli değil.

TEOG yerleştirme puanları bugün açıklanmıyor.

MEB'ten yapılan son dakika TEOG yerleştirme puanı açıklamasına göre sonuçlar mahkeme kararı sonrası kamuoyuyla paylaşılacak. 

TEOG YERLEŞTİRME SONUÇLARI MEB SORGU EKRANINDA

TEOG SONUÇLARI NEDEN AÇIKLANMADI?

MEB'ten yapılan açıklamaya göre, TEOG'da bir soruya yapılan itiraz sonucunun netleşmemesi nedeniyle TEOG puanlarının açıklanması ertelendi.
 
MEB'ten yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu yayımlanmıştır. İş ve işlemler kılavuzda belirtilen takvim doğrultusunda yürütülmektedir. Kılavuzda, Yerleştirme Esas Puanların (YEP) 24 Haziran 2015 tarihinde ilan edileceği duyurulmuştu. Ancak süreç içerisinde 1 (bir) soruya açılan davaya ilişkin mahkeme kararı beklendiğinden, yerleştirmeye esas puanların açıklanması idari mahkeme kararı neticesi yapılacaktır."

ÖZEL OKUL KAYITLARI DA ERTELENDİ

MEB TEOG sonuçlarının açıklanmasını ertelemesinin ardından özel okul kayıtlarının da ertelendiğini duyurdu.

Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği’nden yapılan açıklamada, kayıtlarla ilgili şöyle denildi:

1. Milli Eğitim Bakanlığı’nca daha önce 24 Haziran 2015 tarihinde açıklanacağı bildirilen TEOG Yerleştirmeye Esas Puanı, soru iptali talebi ile açılan dava sonucunun beklenmesi nedeniyle belirlenen tarihte resmi olarak açıklanamamıştır.
2. Özel okullar için şu ana kadar ilan edilen kayıt takvimleri bu nedenle iptal edilmek zorunda kalınmıştır.
3. Gerek duyan özel okullar yaptıkları ön kayıtlarını, puanların değişmesi ihtimaline karşı yeniden hesaplanmak kaydıyla geçerli kabul edecek ve resmi açıklamadan sonra tekrar hesaplama yapmak koşuluyla ön kayıtlarına devam edecektir.
4. Gerek duyan özel okullar, Yerleştirmeye Esas Puan resmen açıklanana kadar yapılan ön kayıtlarını iptal etmiş ve kayıt sistemlerini durdurmuştur.
5. Yerleştirmeye Esas Puanlar 26 Haziran Cuma akşamına kadar açıklandığı takdirde özel okullar 27 – 28 Haziran Cumartesi – Pazar günleri ön kayıt yapacaklar veya yapmaya devam edeceklerdir.
6. Bu durumda özel okullar, 29-30 Haziran tarihlerinde kesin kayıt yapacak ve 1-5 Temmuz tarihleri arasında serbest kayıt sistemine geçeceklerdir.
7. Özel okullar kayıt kurallarını ve kayıt takvimlerini, kendi resmi web sitelerinde ve okullarında velilerin görebileceği bir yerde ilan edecektir.
8. Yerleştirmeye Esas Puanların daha geç bir tarihte açıklanması durumunda Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirleyeceği yeni takvime göre özel okulların yeni kayıt takvimi de kamuoyuna duyurulacaktır.ÖNCEKİ HABERLER
Kılıçdaroğlu'ndan AK Parti-CHP koalisyonu açıklaması
KPSS-ÖABT giriş yerleri ÖSYM giriş açıklaması
Samuray kılıcıyla şaka yapayım derken...
AK Partili vekiller koalisyon için hangi partiyi istedi?
Güneşin Kızları 2. bölüm Güneş evet diyor
2020 TOKİ evlerinin kuraları ne zaman çekilecek
Yorumlar 76 yorum