BIST 1.530
DOLAR 7,74
EURO 9,18
ALTIN 418,31
HABER /  GÜNCEL

Temel Karamollaoğlu: AK Parti 4 Kasım'da seçim yapmayı planlıyor!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, katıldığı televizyon programında canlı yayında gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. Karamollaoğlu, AK Parti'nin 4 Kasım'da yerel seçim yapma planının olduğunu açıkladı. Karamollaoğlu Meclis'teki partilere ve milletvekillerine ''Allah rızası için yapmayın'' diyerek seslendi.

Abone ol

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, KRT Haber Müdürü Çağlar Cilara’nın programına konuk oldu. Karamollaoğlu, AK Parti'nin ekonomideki tablo daha da ağırlaşmadan bir an önce yerel seçimi de atlatmak için 4 Kasım tarihini belirlediğini ve Meclis'te 400 milletvekilinin onayı ile erken yerel seçim hazırlığı yaptığını söyledi.

Yerel seçimlerin tarihinin değişmesi için AK Parti ve MHP'nin oyları yetmiyor. 400 milletvekili desteği ile anayasa değişikliği yapılacağından, AK Parti, MHP dışındaki partilerden de erken yerel seçim için destek arayacak. Karamollaoğlu'na göre AK Parti'nin kafasındaki erken yerel seçim tarihi 4 Kasım.

"Genel seçimleri öne aldılar, bu problemlerin geleceğini görüyorlardı. Şimdi Meclis'te tekrar bir anayasa değişikliği ile mahalli seçimleri öne alma çabası var. 4 Kasım deniliyor. Ben de ısrarla bütün milletvekillerine diyorum ki Allah rızası için yapmayın. Bu AK Parti milletin ciddi manada canını yakacak bir takım adımları atabilmek için önündeki seçim tehdidini ortadan kaldırmak istiyor. Vatandaşa ben hesap veremem diyor. Gecikirse zorlanırım diyor."

HERKESİN FİKRİNİ VE DÜŞÜNCESİNİ ALIN: Karamollaoğlu ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenerek, bütün partilerin liderlerinin görüşlerini almasını istedi:

"Sayın Cumhurbaşkanı Meclis'i de diğer siyasi partileri de dikkate alarak bir istişare toplantısı yapmalı. Kendisi Türkiye tehdit altında diyor, e Türkiye tehdit altındaysa hepimiz tehdit altındayız demektir. Çağırın, herkesin fikrini ve düşüncesini alın ve ona göre politika belirleyin, kim bundan zarar görür."

ÖNCEKİ HABERLER
Papaz Brunson'la ilgili yeni gelişme!
BOTAŞ'tan son dakika karar! Dolar kuru sabitlendi
Bağkurluya bayram ikramiyesi ayın kaçında ödenecek?
Erdoğan'ın kararı dünya basınında! Reuters AP ve AFP son dakika geçti
Edi İle Büdü sorusu dün ekran başına kilitledi kaş kafaları karıştırdı
Bir dolar kararı da BOTAŞ'tan doğalgaz fiyatını...
Rahip Brunson serbest bırakılacak mı Mevlüt Çavuşoğlu açıkladı!
e bordro temmuz ayı zamlı maaş sorgulama Maliye Bakanlığı
Kapalıçarşı'da saat 12.30'da çeyrek altının fiyatı 405 liraya kadar indi
Türk masonlardan Adnan Oktar açıklaması
Yorumlar 41 yorum