BIST 8.009
DOLAR 28,95
EURO 31,83
ALTIN 1.903,54
MEDYA

TELE 1 ekranlarında skandal ifadeler! Erken yaşta Kur'an eğitimi beyin kilitlenmesine yol açabilir

TELE 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, 4-6 yaş grubuna Kur'an Kursları için pedagogların "beyin kilitlenmesine yol açabileceğini belirtiyor" dediğini söyledi.

TELE 1 ekranlarında skandal yaşandı. Merdan Yanardağ'ın sunduğu 5. Boyut programında 4-6 yaş Kur'an kursları hedef tahtasına oturtuldu.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in 4-6 yaş Kur’an kursları için Ortaçağ zihniyeti ifadelerini kullanmasının ardından TELE 1 ekranlarında tepki çeken açıklamalar yapıldı.

Emekli General Dr. Haldun Solmaztürk 4-6 yaş Kur'an kursları için yaptığı açıklamada "Bakın şimdi 4-6 yaş grubuna, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sorumluluğunda, dâhil kadar bu indi. Görüyorsunuz bakın, daha yeni yürümeyi öğrenmiş, belki altında bezi olan çocuklara, takke giydiriyorlar, cübbe giydiriyorlar, türban mürban takıyorlar" ifadelerini kullandı.

"Beyin kilitlenmesine yol açabilir"

Merdan Yanardağ ise 4-6 yaş Kur'an kurslarını hedef alarak şu ifadeleri kullandı: "Beyin kilitlenmesine yol açabileceğini belirtiyor pedagoglar, yani hayal ile gerçek dünyayı birbirinden ayırmadıkları bir yaş dilimi bu."

Diyanet'ten tepki

Diyanet İşleri Başkanlığı Basın Müşaviri Burak Orhan, TELE 1 ekranlarında 4-6 yaş Kur'an kursları için çirkin ifadelerin yer aldığı bölümü sosyal medya platformu Twitter'dan paylaşarak tepki gösterdi. Burak Orhan şunları söyledi: "Ortaçağ zihniyeti sözünü kişisel söz gibi gösterip kapatmaya çalışsalar da işte bakış açıları 4-6 yaş Kur'an kursları beyinde kilitlenmeye yol açıyormuş. Hiç şaşırtmadılar yine!"

Sitene Ekle