BIST 1.193
DOLAR 7,93
EURO 9,30
ALTIN 484,61
GÜNCEL

Tayvan'da tuvalet kağıdı krizi

Tayvan'da tuvalet kağıdına yüzde 30 zam yapılacağı haberlerinden sonra tüketiciler mağazalara akın etti.

Tayvan'da tuvalet kağıtlarına yüzde 30 zam yapılacağı haberlerinden sonra halk mağazalara akın etti. Artan talep nedeniyle 3 günde 5 milyon paket tuvalet kağıdının satıldığı belirtildi.

Tayvanlı bir tüketici, "Birkaç mağaza gezdik. Artık hangisini bulursak onu alacağız." dedi. Selüloz fiyatlarının artacağı ve bunun tuvalet kağıdı fiyatlarına zam olarak yansıyacağı söylentileri marketlerde izdihama neden oldu.Tayvan Ticaret Komisyonu 8 tuvalet kağıdı üreticisinin bir araya gelerek gelerek sorunu ele alacağını duyurdu.

(Ulusal yayın yapan internethaber.com sanal ortamda haberciliğe başlayan ilk haber sitelerinden biridir. Türkiye'nin tanığı pek çok isim yazar kadrosunda yer almakta. Okur yorumlarının yanı sıra açık görüş köşesinden mesleki yazılara ve blog yazarlarına yer vermektedir. Açık görüşte 20'ye yakın uzman yazar olarak yer almaktadır. 60 kişilik bir haber kadrosuna sahip olan internethaber.com, 2000 yılında İnternethaber Yayın Grubu adı altında faaliyete başladı. İstanbul Beşiktaş'ta ofisi bulunan İnternethaber Yayın Grubu bünyesinde tematik özellikli 12 site yer almaktadır. 24 saat kesintisiz haber yayını yapan internethaber sitesinde güncel haberler ile birlikte, politika, sağlık, magazin, spor, memur ve eğitim ile son dakika haberleri yer alıyor.)

Sitene Ekle
Etiketler
Yorumlar