BIST 1.153
DOLAR 8,17
EURO 9,67
ALTIN 501,46
HABER /  ÇALIŞMA HAYATI

Taşeron işçi yeni maaşları-kadro sonrası ikramiye tutarı

31 Mart'ta tüm kurumların tamamlayacağı taşeron işçi sınavlarının ardından 2 Nisan'da taşeron işçiler kurumlara göre kadroya geçecek. Peki kadro sonrası taşeron işçiler ne kadar maaş alacak, maaşlarında zam olacak mı, kaç günlük ikramiye alacaklar ve taşeron işçilerin yeni hakları neler olacak?

Abone ol

Taşeron kadro sınavlarının ardından akıllara taşeron işçilerin kadro sonrası ne kadar maaş alacakları geldi. 2 Nisan'dan sonra kurumlara göre kadroya geçecek olan taşeron işçilerin maaşı artacak mı, hangi taşeron işçi ne kadar maaş zammı alacak detaylar haberimizde.

31 Mart'a kadar devam edecek taşeron kadro sınavlarını her kurum farklı günlerde ve farklı sorularla yapıyor. Yazılı sınavın ardından sözlü sınava girecek olan taşeron işçilerin kesin kadrosu 2 Nisan'da başlayacak. Peki taşeron işçinin maaşı kadro sonra ne kadar zamlanacak, ne kadar ikramiye alacaklar?

KADRO SONRASI TAŞERON İŞÇİ MAAŞLARI: Henüz resmi kurumlardan resmi bir açıklama gelmiş olmasa da taşeron işçilerin maaşında herhangi bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Mesela; bir işçi bin 600 lira ya da 2 bin lira maaş alıyorsa kadroya geçtiğinde de yine aynı işçi bin 600 lira ya da aldığı tutar ne ise o kadar maaş alacaktır. Kamuya geçen ve devlet güvencesi altına giren taşeron işçilere 52 günlük ikramiye ücretleri verilecektir.

ÖNCEKİ HABERLER
Can Dündar nerede ABD bayraklı fotoğrafı ve MİT tırları davası
Yunanistan'dan Türkiye'nin iade talebine ret!
Ajan krizi büyüyor! Rusya'dan İngiltere'ye jet yanıt...
Erdoğan'dan İstiklal Marşı çıkışı: En büyük üzüntüm...
Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav yeri MEBBİS sorgulama sayfası
Mevlid Kandiline oruç tutulur mu oruca nasıl niyet edilir?
Yorumlar 1 yorum