BIST 2.399
DOLAR 17,02
EURO 17,52
ALTIN 983,15
HABER /  GÜNCEL

Taşeron başvuru formu kadroya başvurular için gerekli

Taşeron kadroya başvuru formu doldurmanız ve diğer belgelere eklemeniz gerekiyor. Belediye ve kamu taşeron kadro başvurusunda güvenlik soruşturma arşiv formu da gerekiyor. Hem taşeron kadro başvuru formu hem de güvenlik soruşturması arşiv formu internethaber.com sitesinden indirilebilir. Taşeron kadro sınavı 03.03.2018 tarihinde olacak peki soruları nasıl kaç puan gerekiyor?

Abone ol

Taşeron kadrosuna 2 Ocak 2018 tarihinde başlayan başvurular 11 Ocak 2018 tarihinde bitecek. Başvuruların şahsen yapılması gerekiyor. Taşeron kadrosuna başvuruda gereken belgeler şöyle : Taşeron kadroya başvuru dilekçesi. Taşeron kadroya başvuru formu. Sigorta evrakı (Başvuru sahiplerinin herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmadıklarına dair beyanları.) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırma formu. 5 adet vesikalık fotoğraf.

Taşeron kadro başvuruları elden yapılacak. Kargo ya da farklı yollarla yapılan başvurular geçersiz olacak. Belirtilen süre içinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacak. Başvurular 12 Ocak ile 20 Şubat 2018 tarihleri arasında 40 gün incelenecek. İtiraz etmek isteyenler ise 21 Şubat ile 23 Şubat 2018 tarihleri arasında bu haklarını kullanabilecekler. İtirazların incelenmesi ve kadroya geçen işçilerin kesin ilan listeleri 24 Şubat ve 2 Mart arasında askıya çıkacak.

TAŞERON KADRO SINAV TARİHLERİ : Bu süreçten sonra 3 Mart ve 22 Mart 2018 tarihleri arasında taşeron işçiler sınava girecek. Sınav kuruluna itiraz ise 23 Mart ile 26 Mart 2018 arasında gerçekleştirilecek. Sınavdan başarılı olanlar da 2 Nisan 2018'de kadroya geçmiş olacak.

TAŞERON KADROYA BAŞVURU FORMU : Taşeron kadro kapsamında olanlardan başvuru formunu eksiksiz doldurarak ve dilekçe eklemek suretiyle 11/1/2018 tarihi mesai bitimine kadar idaresinin personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alım sözleşmesinin yapıldığı birimine, sürekli işçi kadrolarında istihdam edilmek üzere yazılı olarak başvuracak.

Taşeron kadro başvuru formu için tıklayın

Taşeron kadro güvenlik soruşturması ve arşiv araştırma formu - tıkla indir

TAŞERON KADRO SINAVI NE ZAMAN?

Taşeron kadrosuna başvurular alındıktan sonra hak sahipleri listesi 12.01.2018 tarihinde ilan edilecek. Listede olanlar 03.03.2018 tarihinde yapılacak taşeron kadro sınavına girecekler. Peki sınav nasıl olacak, okur yazar olmayanlar ne yapacak? İşte bu konudaki ayrıntılar da netleşti. Taşerona kadro sınavı bakanın verdiği bilgiye göre 'Ya sözlü olacak, ya yazılı olacak, ya da mülakat şeklinde'. 

TAŞERONA KADRO SINAVINDA KAÇ ALMAK GEREKİYOR?

Taşeron kadrosu sınavı yazılı olursa 50 puan alanlar sınavı kazanmış olacaklar. Bakan Jülide Sarıeroğlu, 'Test odaklı çok sorulu bir sınav sistemi planlamıyoruz. Hem meslek, hem de eğitim durumlarına göre de sorulacak' bilgisini verdi. Taşeron kadro sınavına giren kişi okuma ve yazma bilmiyorsa sınavı sözlü yapılacak. Sözlü ve/veya uygulamalı sınavda adaylar "başarılı" ya da "başarısız" olarak tutanağa geçirilecek. Yapılacak sınavların yeri, günü ve saatine ilişkin bilgiler ilgili idarenin internet sayfasında ilan edilecek.

TAŞERON SINAV SORULARI NASIL OLACAK? : Sınavda başarılı ve başarısız olanlar sınav kurulu tarafından kurumun resmi internet adresinde ilan edilecek. İlan tebligat yerine geçecek, ilgililere ayrıca tebligat yapılmayacak. Sınavlarda sorulacak sorular, çalışanların iştigal ettikleri görevlerle ilgili konularda, yürütmekle yükümlü oldukları vazifelerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik ve eğitim düzeylerine uygun olarak sınav kurulu tarafından hazırlanacak.

SINAV SONUÇLARI : Taşeron kadroya geçiş sınavı 03.03.2018 - 22.03.2018 tarihleri arasında yapılacak. Sınavı kazananların kesin isim listesi 27.03.2018 tarihinde ilan edilecek. Sınavı kazananlar kurum tarafından 02.04.2018 tarihinde topluca kadroya geçirilecekler. Kadroya geçenlerin maaşları aynı olacak ve kazanılmış özlük hakları devam edecek.

ÖNCEKİ HABERLER
Bittiler deniliyordu: DEAŞ onlara savaş ilan etti!
Bittiler deniliyordu: DEAŞ onlara savaş ilan etti!
İran Konsolosluğu'nun önü karıştı: Çok sayıda gözaltı
İran Konsolosluğu'nun önü karıştı: Çok sayıda gözaltı
K.Kore yanlışlıkla kendini mi vurdu?
K.Kore yanlışlıkla kendini mi vurdu?
ABD dehşet verici bir sona sürükleniyor
ABD dehşet verici bir sona sürükleniyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan Fransız basınına konuştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan Fransız basınına konuştu
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın Fransa'da konuştu!
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın Fransa'da konuştu!
Eski belediye başkanının kızı zimmetine 1 milyon 200 bin lira geçirmiş
Eski belediye başkanının kızı zimmetine 1 milyon 200 bin lira geçirmiş
Bakan Yılmaz atama bekleyen öğretmenlere müjdeyi verdi
Bakan Yılmaz atama bekleyen öğretmenlere müjdeyi verdi
Oğlunu vahşice öldürmüştü: İstenen ceza belli oldu!
Oğlunu vahşice öldürmüştü: İstenen ceza belli oldu!
Tren ve kamyon birbirine girdi: Çok sayıda ölü var!
Tren ve kamyon birbirine girdi: Çok sayıda ölü var!