BIST 1.461
DOLAR 8,39
EURO 10,16
ALTIN 506,76
HABER /  DÜNYA

Suudi Arabistan'dan İsrail'e sıcak mesaj

Doğu Kudüs'ün Filistin'in başkenti ilan edildiği İslam İşbirliği Teşkilatı zirvesine alt düzeyde temsilci gönderen Suudi Arabistan, İsrail'e sıcak mesajlar yollamaya devam ediyor.

Abone ol

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adel al-Jubeir Filistin ve İsrail’in mevcudiyeti konusunda bir uzlaşmaya varıldığı takdirde Riyad’ın İsrail’le tam diplomatik bağ kurmak için bir “yol haritalarının” olduğunu söyledi.

Frace 24 televizyon kanalına verdiği bir röportajda konuşan al-Jubeir krallığın İsrail’le herhangi bir ilişkisi olmadığını, İran’ın bölgede artan etkisinin iki ülkeyi de ilgilendiren ortak bir endişe olmasına rağmen Tel Aviv ile herhangi bir diplomatik bağ olmadığını söyledi.

Kasım ayı ortalarında Lübnan’da günlük bir gazete al-Akhbar al-Jubeir’den Veliaht Prensi Mohammed bin Salman’a İsrail’le ilişkilerin normalleşmesini planlandığı tarihsiz bir mektup yayınlamıştı.

İSTİHBARAT PAYLAŞIMINA HAZIRIZ: Geçtiğimiz haftalarda İsrail ordusunun kumandanı General Gadi Eizenkot bir röportajında Suudi Arabistan’la İran’a karşı mücadle konusunda istihbarat paylaşmaya hazır olduklarını söylemişti.

TRUMP'A ÖVGÜ: Jubeir değerlendirmelerinde Trump yönetimine de övgü göndererek “Trump hükümetinin İsrail ve Araplar arasında barışı sağlamak konusunda ciddi olduğuna inanıyoruz” dedi. Suudi Arabistan ne İsrail’i ne de Doğu Kudüs’ün başkent olduğu bir Filistin devletini hala resmi olarak tanımıyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Bahçeli'den Rıdvan Dilmen'e sert tepki sahadaki şeytanlığını...
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Binali Yıldırım'dan Kudüs büyükelçiliği yanıtı
Bahçeli'den Mesut Yılmaz ailesine başsağlığı
Erdoğan ABD'yle İsrail'i bombaladı İslam dünyasını uyardı
Erdoğan-Putin toplantısı öncesinde kaldırılan o masanın sırrı çözüldü
Erdoğan talimat verdi 3 ilde hayata geçirildi
Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz Yılmaz kimdir hayatı intihar mı etti
Lüks araçtan 'cephanelik' çıktı
Neşe Sapmaz kimdir Yavuz Yılmaz'la üç yıl aşk yaşamıştı
Yorumlar 2 yorum