HABER /  GÜNCEL

Sözde müslüman özde provakatör hakkında açıklama geldi!

Aydın'ın İnciriova ilçesinde yaşayan 25 yaşındaki öğretmen adayı Merve Çavdar, atanamaması ve işsizlik nedeniyle bunalıma girip intihar etmişti. Genç öğretmen adayının ölümüyle ilgili sosyal medyada skandal bir paylaşım yapıldı. Skandal paylaşımla ilgili açıklama ise gecikmedi.

Türkiye, dün Aydın'dan gelen acı haberle sarsıldı. Aydın'ın İncirliova ilçesinde yaşayan 2014 yılında Sosyal Bilimler Öğretmeni olarak mezun olan, atanmasının gerçekleşmediği ve işsizlik nedeniyle bir süredir bunalımda olduğu iddia edilen 25 yaşındaki Merve Çavdar yaşamına son vermişti.SOSYAL MEDYADAKİ YORUM 'PES' DEDİRTTİ: Atanamayan öğretmenin yürekleri dağlayan ölümü sosyal medyada da çok konuşuldu. 25 yaşında gencecik bir öğretmen adayının yaşamına son vermiş olması herkesi derinden yaraladı. Ancak sosyal medyada gelen bir yorum ise 'pes' dedirtti.

İNSANLIK ÖLDÜ!: İddiaya göre Şeyma Korkmaz isimli bir Twitter kullanıcısı yaşanan bu acı olayın ardından "Atanamayan 500 bin öğretmen var. Kimse intihar etmiyor dini imanı Allah korkusu olanlar. Demekki ateist deistmiş bu bayan gittiği yerde cehennemdir tabi Allah bilir ama görünen köyde klavuz istemez yani. Bir de cehapenin bir oyu daha azaldı :)" yorumunda bulundu.

AÇIKLAMA GELDİ: Bu yoruma binlerce kişiden tepki yağarken, AK Gençlik Esenler hesabı jet bir açıklama yaparak, "Bu şahsın AK Parti Esenler Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. Şeyma Korkmaz ile ilgili hiçbir bağlantısı yoktur. Hesap daha sonradan kullanıcı adı ve ismi değiştirilmiş olduğu ve yurt dışından IP kullandığı belirlenmiştir. Hesap ile yasal işlemler başlatılmıştır" denildi.

Bu açıklamanın ardından bir paylaşım daha yapan AK Parti Esenler Gençlik Kolları Yönetimi, "Yönetim Kurulu Üyemiz Şeyma Korkmaz'ın gerçek hesabı budur. @seymakrkmz" kendisi savcılığa giderek suç duyurusunda bulunmuştur. Bizler de durumun takipçisi olacağız.

ÖNCEKİ HABERLER
Şaban ayında 7 kez okunacak tesbihler neler?
ÖGG sınav sonuç bilgisi sorgulama TC ile giriş
Bahçeli'nin erken seçim çağrısına CHP'den bomba yanıt!
Bahçeli'nin erken seçim çağrısına AK Parti'den ilk tepki....
Amanoslar bölgesinde 25 terörist öldürüldü
2020 Kurban bayramı hangi ay başlıyor?
Yorumlar 3 yorum