BIST 11.127
DOLAR 33,11
EURO 36,06
ALTIN 2.573,40
HABER /  GÜNCEL

Şok iddia! 400 PKK'lıyı Afrin'e ABD askeri konvoyu taşıyor

Terör örgütü PKK/PYD'ye her türlü desteği veren ABD, şimdi de Afrin'de sıkışan terör örgütüne Kuzey Irak'taki terör kamplarından terörist taşıyor. Hemde askeri zırhlı araçlarla...

Abone ol

ABD ordusuna ait zırhlı güvenlik araçlarının bulunduğu büyük bir konvoyun, Kuzey Irak Kürt yönetimi kontrolündeki Fişhabur'dan Kamışlı'ya geçtiği iddia edildi.

ABD askeri sevkıyatına ait olduğu belirtilen görüntüler, sosyal medyada yayınlandı. Kamışlı, terör örgütü PKK/PYD'nin Fırat nehrinin doğusunda yer alan merkezlerinden biri olarak biliniyor.

Terör örgütü işgalindeki Ras’ul Ayn’da oluşturulan 3 otobüs ve 90 araçlık konvoy, Afrin’deki teröristlere yardım için yola çıktı. Konvoydaki terörist sayısının 400 kişiyi geçtiği belirtilirken, teröristlerin Afrin’e girmek için sıklıkla Esed hakimiyetindeki Nubl bölgesini kullandığı iddia edildi.

Kamışlı, Fırat nehrinin doğusunda yer alan PKK/PYD merkezlerinden biri. Mardin’in Nusaybin ilçesine komşu. Burada ABD ordusuna ait üsler de bulunuyor. İlçe, ABD’nin PKK/PYD’ye verdiği silah ve mühimmatın depolandığı yerlerden biri. TSK’nın terörden temizlemek için harekete geçtiği Afrin’de PKK/PYD’lilerin kullandığı silahlar da Fırat’ın doğusundaki bu terör kantonlarından sevk ediliyor.