BIST 1.295
DOLAR 7,80
EURO 9,36
ALTIN 444,03
HABER /  GÜNCEL

Skandal oyunda Nazi fotoğrafına tepki

Dünyanın oynadığı oyun İstanbul'da tepkilere neden oldu. Tepkinin nedeni ise oyun sonunda paylaşılan bir fotoğraf;

Abone ol
Türkiye'de de oynanmaya başlayan "Kaçış Oyunu'ndaki Nazi toplama kampı, Şalom gazetesi yazarı Karel Valansi'nin tepkisine neden oldu. İşte Valansi'nin tepki gösterdiği o senaryo ve yarışmacıların paylaştığı o fotoğraf;

Şalom Gazetesi yazarı Karel Valansi, twitter hesabında oyun sonunda ‘Sabun olduk’ yazılı pankartla çekilmiş bir fotoğrafı paylaşıp “Kaçış oyununda her sey bitti sıra Nazi ölüm kampına mi geldi? Bu nasil zihniyet? Nasil "sabun olduk" diye poz verilir?!” diyerek tepki gösterdi.
 
KAPALI ALANLARDAN ÇIKMA OYUNU
 
Dünyada fenomen olan, Türkiye’de de ilki geçen yıl İstanbul’da açıldıktan sonra şu an sayısı 160’ı bulan ‘evden/odadan kaçış oyunu’nda çeşitli senaryolarla kapalı bir alandan çıkmaya çalışılıyor. İpuçlarını bularak odadan çıkmaya çalışma konsepti farklı senaryolarla uygulanıyor. Kimi zaman bir hapishaneden kimi zaman da piramitlerden kaçılıyor.

karel.jpg 
 
TOPLAMA KAMPI SENARYOSU: "SABUN OLDUK"
 
Bursa’da ‘The Great Escape Kaçış Oyunu’ adlı şirketin ‘toplama kampı’ senaryosunda, belirlenen zamanda bilmeceleri bilemeyip oyunu tamamlayamayan oyuncular 'Sabun olduk' yazılı 'esprili' bir pankartla fotoğraf çektirdi. Sosyal medyada paylaşılan bu fotoğraf büyük tepki çekti.
 
"BU NASIL ZİHNİYET" 
 
Şalom Gazetesi yazarı Karel Valansi, bu fotoğrafı paylaşıp "Kaçış oyununda her sey bitti sıra Nazi ölüm kampına mi geldi? Bu nasil zihniyet? Nasil "sabun olduk" diye poz verilir?!" diyerek tepki gösterdi. Görüş almak için aradığımız şirketin telefonlarıysa cevap vermiyor.
ÖNCEKİ HABERLER
Suriyelilere Türk plakası dönemi başladı
Fifa yetkilisine futboldan men cezası
Kayakla atlama kulelerinde göçük!
Trafik canavarı bu kez 13 can aldı!
Erdoğan'dan Bakanlar Kurulu'na iftar
Seyahat yasağı gelecek mi son haberi Erdoğan bu akşam ilan edecek
Yorumlar