HABER /  SPOR

Skandal hakem kararıyla mağlup olan Avni Yıldırım'a müjde!

Geçtiğimiz ay ABD'de oynanan WBC süper orta sıklet unvan mücadelesinde hakemin tartışmalı kararıyla mağlup olan Avni Yıldırım'ın yaptığı itiraz kabul edildi.

Abone ol

ABD'li rakibi Anthony Dirrell'a skandar kararla mağlup olan Türk boksör Avni Yıldırım'ın yaptığı itirazın ardından beklenen karar geldi. WBC Başkanı Mauricio Sulaiman, İstanbul'da düzenlediği basın toplantısında unvan maçının yeniden oynanacağını açıkladı.

Avni Yıldırım'ın menajeri Ahmet Öner, "Son maçta maalesef şanssız bir şekilde maç durduruldu. Avni öne geçerken 1 raunt kala maç kesildi. Şaibe olduğunu düşünerek WBC'ye itiraz ettik. WBC Başkanı'nın desteğiyle başvurumuz kabul edildi" şeklinde konuştu.

Adalet yerini bulacak diye söz verdim!

Avni Yıldırım'ın şampiyon gibi dövüştüğünü ifade eden WBC Başkanı Mauricio Sulaiman, "Şanssız bir şekilde kaza ile açılmış kaş yarası yüzünden maç kesildi. Bitmemiş bir maçtı. Dirrell ile de gurur duyuyorum. İkisi de dünyada gördüğüm en güzel maçlardan birini sergiledi. Maçın ertesi günü Avni ve menajeri Meksika'ya yanıma geldiler. İkisine de adalet yerini bulacak diye söz verdim. Her şey anlaşıldı ve imzalar atıldı" diye konuştu.

Dünya 5'ten büyüktür!

Son maçta talihsizlik  yaşadığını dile getiren Avni Yıldırım ise "Hak ettiğimiz şampiyonluk elimizden alındı. Tüm türkiye üzüldü. Gerekli hamleleri, başvuruları, itirazları yaptık ve itiraz sonuçlandı. Şampiyonluk sadece ertelendi. O şampiyonluk mutlaka Türkiye'ye gelecek, kimse merak etmesin. Çalışmalaramıza aynı şekilde devam edeceğiz. Niyet hayır akıbet hayır. Verdiğim sözü tutacağım ve o kemeri Türkiye'ye getireceğim. Dünya'da Türk boksunun da var olduğunu gösterdik. Dünya 5'ten büyüktür" şeklinde konuştu.

Mecnun Otyakmaz: Şüphemiz yok

Sivaslı olan Avni Yıldırım'a destek olmak için toplantıda yer alan Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, "Sivasspor ve Sivaslılar olarak geçmişte olduğu gibi bundan sonra da Avni'nin yanında olacağız. Kemeri alacağından şüphemiz yok" ifadelerini kullandı.

Spor ahlakı ile gurur duyuyoruz

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç ise "Türkiye'de profesyonel boksu en iyi şekilde yapan spor ahlakı ile gurur duyduğumuz bir sporcu. Türk boksunun dünya çapında bir yerde olması için çalışıyoruz" dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Fikret Orman açıkladı: Takımda kalacak
Pul biber diyeti nedir 3 günlük diyet listesi nasıl yapılır?
MSB duyurdu: 600 işçi alınacak! İşte tüm detaylar...
Karatay diyeti örnek menü sabah öğle akşam listesi
T 129 ATAK'a Brezilya'da coşkulu karşılama
Ramazan ne zaman 2020 Ramazan ayına kaç gün var?
Yorumlar