BIST 118.501
DOLAR 6,87
EURO 7,78
ALTIN 400,90
HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

Silivri seçim sonuçları 2019 - İstanbul Silivri yerel seçim sonucu

SİLİVRİ ilçesinde seçimi kim kazandı sorusunun yanıtı ortaya çıkıyor, Silivri 31 Mart 2019 yerel seçim sonuçları AA canlı yayın verileriyle geliyor.

Abone ol

31 Mart İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerinde partiler ittifaka giderken ilçelerde tablo biraz daha farklı oldu Silivri için partiler genellikle kendi adaylarını çıkarmayı tercih ederken bazı partiler ittifakı burada da sürdürdüler. 

2019 yerel seçimlerinde Silivri Belediye Başkanlığı için kıyasıya bir rekabet vardı. Silivri seçim sonuçları Anadolu Ajansı verileri ile internethaber.com sitesinde yer alıyor. Aşağıda yer alan linkten Silivri seçim sonuçlarının anlık verilerine seçim yasağının kalkması ile birlikte ulaşabilirsiniz. 

İstanbul ve Silivri ilçesi 2019 seçim sonuçları - tıklayın

Silivri 2014 seçim sonuçları nasıldı? : Peki geçen seçimde Silivri Belediye Başkanlığı seçimini kim kazanmıştı? 2014 yerel seçimlerinde Silivri Belediyesi için yaşanan seçim yarışı sonrasında sonuçlar şöyle olmuştu:

Toplam Sandık Sayısı: 385
Açılan Sandık Sayısı: 360

CHP: %48.30
AK Parti: %42.22
MHP: %4.33

İstanbul seçim sonuçları : İstanbul’da siyasi partilerin adaylarının yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanlığı için 24 bağımsız aday yarıştı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları şöyle:
AK Parti + MHP Cumhur ittifakı- Binali Yıldırım
CHP + İYİ Parti Millet İttifakı- Ekrem İmamoğlu
Saadet Partisi: Necdet Gökçınar
Vatan Partisi - M. İlker Yücel
DSP: Muammer Aydın
BTP: Selim Kotil
TKP: Zehra Güner

2019 yerel seçimleri
Türkiye, 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek için 31 Mart Pazar günü sandığa gitti. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde, 28 milyon 929 bin 732'si kadın, 28 milyon 128 bin 904'ü erkek toplam 57 milyon 58 bin 636 seçmen, 194 bin 390 sandıkta oy kullandı. 

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararı uyarınca, Adalet ve Kalkınma Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, Büyük Birlik Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Demokrat Parti, Demokratik Sol Parti, Halkların Demokratik Partisi, İYİ Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Saadet Partisi, Türkiye Komünist Partisi ve Vatan Partisi seçime katıldı. 

Büyükşehirler

Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Van'daki seçmenler, "büyükşehir belediye başkanı", "belediye başkanı", "belediye meclis üyeliği" ile "muhtarlık ve ihtiyar heyeti" için oy kullandı. 

Büyükşehir olmayan illerde ise "il genel meclisi üyeliği", "belediye başkanı", "belediye meclis üyeliği" ve "muhtarlık ve ihtiyar heyeti" için oy verildi. Köylerde ise "il genel meclisi üyeliği" ile "muhtarlık ve ihtiyar meclisi" için oy atıldı.

Büyükşehir belediye başkanlığına ilişkin oy pusulası "beyaz", il genel meclisi üyeliklerine ilişkin pusula "turuncu", belediye başkanlığına ilişkin oy pusulası "mavi", belediye meclisi üyeliğine ilişkin oy pusulası ise "sarı" renkli oldu. Oy pusulaları tek zarfa konuldu. 

ÖNCEKİ HABERLER
İran ve Irak arasında vizeler ücretsiz oldu
İstanbul canlı seçim sonuçları 2019 İstanbul ilçeleri yerel seçim sonucu
Iğdır ilçeleri 31 Mart yerel seçim sonucu 2019 Iğdır seçim sonuçları
Hakkari ilçeleri yerel seçim sonucu 2019 Hakkari seçim sonuçları
İstanbul Çatalca seçim sonuçları 2019 - Çatalca yerel seçim sonucu
Murat Övünç sevgilisi kim ne iş yapıyor evli mi?
Yorumlar