BIST 1.441
DOLAR 8,46
EURO 10,27
ALTIN 499,99
HABER /  GÜNCEL

Sertleşme problemi nasıl tedavi edilir?

Sertleşme sorunu veya hekimlerin tercih ettiği deyişle “erektil disfonksiyon” yaşam boyu her on erkekten birini etkileyen yaygın bir problemdir. Peki, sertleşme sorunu nasıl tedavi edilir? Sertleşme sorunu piskolojik midir? Sertleşme sorununun nedenleri nelerdir? Üroloji uzmanı Prof. Dr. M. İhsan Karaman cevapla.tv'ye anlattı.

Abone ol

Cinsellik, insan hayatında biyolojik olarak üreme fonksiyonunun ötesinde, yaşam kalitesini etkileyen önemli bir unsurdur. Erkekte cinsel işlevin yerine getirilmesi için en önemli gösterge penis sertleşmesidir ve bu olayın yeteri zaman ve kıvamda sürdürülmesi gereklidir. Üroloji uzmanı Prof. Dr. M. İhsan Karaman sertleşme probleminin nedenlerini ve tedavi yöntemlerini cevapla.tv'ye anlattı. 

Erkeklerde sertleşme problemi - sertleşememe - sertliği sürdürememe cinsel aktivite sırasında penisin yeterli sertliğe ulaşamaması veya sertleşmenin yeterince sürdürülememesi durumu sertleşme problemleri olarak anılmaktadır.Tıpta sertleşme problemi, erektil disfonksiyon olarak bilinmektedir ve önemli halk sağlığı problemidir. Konunun tek başına sertleşme problemi olarak algılanması eksikliktir ama halkımız ile iletişimde bu kavram kolay algılanmaktadır. Sertleşme problemi; 40 yaş altı 10 erkekten 1’inde ,40 yaş üstü ise 2 erkekten 1’inde görülmektedir. 

Sertleşme sorununun çoğu zaman birden fazla nedeni vardır. Nedenler psikolojik, fizyolojik veya her ikisinin kombinasyonuna bağlı olabilir. Psikolojik ve fizyolojik nedenlerin birbirinden ayrımı tedavi seçimi açısından önemlidir. Sertleşme sorununun nedenleri 3 ana grupta incelenebilir: Psikolojik nedenler, Fiziksel nedenler, Psikolojik ve fiziksel nedenler.

Kaynak: cevapla.tv

ÖNCEKİ HABERLER
Bilirkişi raporu yapma e devlet şifresiyle giriş ekranı
Balık yağını ne sıklıkla tüketmeliyiz faydası var mıdır?
Mustafa Tuna'dan 'Aday olacak mısınız' sorusuna yanıt
MHP'li Saffet Sancaklı: Futbol Federasyonu'na kayyum atansın
Barcelona ve Madrid'de bomba alarmı!
Destici: ABD'nin İran'a uyguladığı yaptırımlar zorbalıktır
Mert Öcal kimdir kaç yaşında Adını Sen Koy dizisindeki rolü ne?
Haftalık Burç Yorumları: Hande Kazanova 5 - 11 Kasım 2018 haftası
19 Kasım ne kandili Diyanet dini günler takvimi 2018
Gelinim Mutfakta çeyrek altını kim kazandı işte 7 Kasım gün birincisi
Yorumlar 2 yorum