HABER /  POLİTİKA

Şener'den İsrail'e Mavi Marmara öfkesi

Mavi Marma gemisine kanlı baskın düzenleyen İsrail'e Şener'den sert eleştiriler geldi.

Partisinin Kdz. Ereğli teşkilat binası açılışına gelen Türkiye Partisi (TP) Genel Başkanı Abdüllatif Şener, "Türklerin insani yardım gemisine yapılan saldırı basit kınamalarla geçiştirilmemelidir. Hükümetin İsrail ile olan ilişkileri bir an önce kesmesi gerekir" dedi.

Teşkilat binasının açılışı için Zonguldak'ın Ereğli ilçesine gelen Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, Ali Molla Camii'nde cuma namazı kıldı, partinin il ve ilçe yönetimiyle birlikte çarşıdaki esnafı gezerek bir süre sohbet etti.

Karabük Belediyesi Mehteran Takımı tarafından karşılanan Şener, parti binasının açılışının ardından ilçe teşkilat binası önünde halka seslendi. Gazze'ye yardım götüren insani yardım gemisine İsrail donanması tarafından yapılan saldırıda Türk vatandaşlarının katledilmesine tepki gösteren ve bu durumda hükümetin İsrail'e karşı sert bir tavır alması gerektiğini vurgulayan Şener, "Uluslararası hukuka aykırı olarak Türk insani yardım gemisine yapılan saldırı, insanlarımızı katleden basit kınamalarla geçiştirilmemelidir ve uluslararası hava sahamızı İsrail'e kapatmamız gerekmektedir. Türk hükümetinin İsrail ile ilişkileri kesmesi gerekir" dedi.

Son yıllarda terörün arttığını belirten Şener, "Son yıllarda terör hortlamıştır. Her gün şehit haberleri geliyor. Hükümetin bu akan kanı durdurması gerekir. Bir an önce gereken önlemler alınmalı, terör sindirilmelidir. 40 gün içerisinde 40'ın üzerinde askerimiz şehit olmuştur" diye konuştu.

Yorumlar