BIST 9.525
DOLAR 32,59
EURO 34,74
ALTIN 2.506,53
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

Selin Sayek Böke istifasının ardından ilk kez konuştu

CHP’de Genel Başkan Yardımcılığı ve Parti Sözcülüğü'nden istifa eden Selin Sayek Böke istifasının ardından ilk kez konuştu ve genel başkanlığa aday olmayacağını açıkladı.

Abone ol

Cumhuriyet Gazetesinden Çiğdem Toker'in sorularını yanıtlayan CHP İzmir milletvekili Selin Sayek Böke, istifa dilekçesindeki gerekçelerin sürpriz olmadığını belirterek, "Her biri, hem MYK’larda hem de sayın genel başkanla görüşmelerimde ilettiğim itirazların bir özeti" dedi.

Genel başkanlığına aday olmayacağını açıklayan Böke kısaca şunları söyledi:

"Aday değilim. Bu istifa, CHP’nin kurultay süreciyle ilgili değil. Aday olmaya niyetim yok. CHP’nin ihtiyacı kişiler üzerinden liderlik tartışması değil, siyasi görüşler üzerinden partinin yarınlarını tartışmak olmalı. Buna imkan verecek olağan kurultay süreci de zaten başladı. CHP’nin bir olağanüstü kurultay sürecine hiç ihtiyacı yok. Olağan kurultay sürecinde partinin tabanından başlayan bir siyasi tartışmaya ihtiyacı var. Sağlıklı olan bu. Çünkü olağan kurultay partinin tüm organları ve her düzeydeki katılımcılarının, kendi zeminlerinde konuşma imkanı anlamına geliyor."