BIST 1.538
DOLAR 7,51
EURO 8,97
ALTIN 409,85
HABER /  GÜNCEL

Sağlık Bakanlığı'nda flaş atama!

Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Agah Kafkas’ın yerine Erkan Kandemir atandı.

Abone ol

Sağlık Bakan Yardımcılığı görevini 2011 yılından beri sürdüren Kafkas (fotoğraftaki) Meclis’te 22. ve 23. dönem milletvekilliği yaptı. 

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini bitiren 58 yaşındaki Kafkas HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Yönetim Kurulu üyeliği görevini de yaptı. 1981 doğumlu Erkan Kandemir ise genç yaşıyla dikkat çekiyor. Atama kararı bugün Resmi Gazete’de bugün yayımlandı.

ERKAN KANDEMİR KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Erkan Kandemir 19 Mart 1981 yılında İstanb26177021.jpgul-Üsküdar’da doğu. Kartal İmam Hatip Lisesi’ni bitirdikten sonra 1999'da Hekimoğlu Koleji’nden mezun oldu. Üniversite tahsilini Sakarya Üniversitesi’nde yaptı.

Çok erken yaşlarda sosyal ve siyasal çalışmaların içinde yer alan Kandemir, 2001 ‘de Ak Parti’nin kurulmasıyla birlikte aktif siyasi hayatına başladı.

2003- 2004 yıllarından İstanbul İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Kandemir, daha sonra Teşkilat Başkanlığı yaptı.

27 Haziran 2009 yılında İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanlığı’na atanan Kandemir, 62. Hükümetin kurulmasıyla birlikte Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Yardımcılığı pozisyonuna getirildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Takvim'den Sezen Aksu için terbiyesizlik!
Hükümetten Kurban Bayramı müjdesi
Fehmi Koru'dan IŞİD üzerine iki müthiş ayrıntı
PKK'dan Bitlis'te jandarmaya saldırı!
Poşetli Dede'nin mirası için sıraya girdiler!
Fatih Altaylı'dan Erdoğan'ın o sözlerine tepki
Alman gazetesinden Erdoğan'a ağır eleştiri
Canlı yayında Altaylı'yı çıldırtan IŞİD maili!
Yeni tezkeredeki müthiş detay!
ABD'nin özgürlüğü duaya kadar!
Yorumlar 3 yorum