BIST 11.090
DOLAR 32,87
EURO 35,67
ALTIN 2.554,55
HABER /  DÜNYA

Rusya'dan Türkiye için flaş karar! Artık Türkler...

Uçak kriziyle birlikte Türkiye'ye tekrar vize uygulaması başlatan Rusya vize uygulamasını genişletti. Hususi ve hizmet pasaportu olan Türk vatandaşları da artık vize almak zorunda.

Abone ol

Moskova yönetimi, Türkiye'ye yönelik vize uygulamasının kapsamını genişletti.

Hususi ve hizmet pasaportu olan Türk vatandaşları da artık Rusya'ya seyahat edebilmek için vize alacak.1 Ocak 2016 tarihinden itibaren umuma mahsus yani bordo pasaportu olan Türk vatandaşlarına yönelik vize uygulamasına başlayan Rusya, bu ay o uygulamanın kapsamını genişletti.

ARTIK HERKES VİZE ALMAK ZORUNDA

Artık yeşil ve gri pasaportu olan Türk vatandaşları da Rusya'ya seyahat edebilmek için vize almak zorunda. Rusya Federasyonu'nda geçici ya da daimi ikamet izni bulunan Türk vatandaşları için ise durum değişmedi. Bu kişiler yine vizesiz seyahat edebilecek.

GERİLİM UÇAK KRİZİYLE BAŞLADI

Rusya-Türkiye ilişkileri geçen kasım ayında Türkiye-Suriye sınırında bir Rus savaş uçağının Türk F-16'ları tarafından düşürülmesinin ardından kopma noktasına gelmiş, Putin, vize uygulamasının yanı sıra, Türkiye'ye turistik tur paketlerini askıya almış, Türkiye'den gelen tarım ürünlerine de ambargo koymuştu.