HABER /  DÜNYA

Rusya'dan ABD'ye itiraf: Pişman olduk

Sergey Lavrov, telefonla görüştüğü Tillerson'a Moskova'nın, İdlib'teki kimyasal saldırının araştırılması önerisine karşı oldukları için pişman olduklarını söyledi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile telefonda görüştü.

Lavrov, Moskova'nın Suriye'nin İdlib kentinde gerçekleşen kimyasal saldırının incelenmesi için ABD'nin önerisine karşı oldukları için pişman olduğunu ifade etti.

ABD Dışişleri Bakanlığı, Bakan Rex Tillerson'ın Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'la telefon görüşmesinde Kimyasal Silahların Yasaklanması Teşkilatının Suriye'nin İdlib kentindeki soruşturmasını konuştuklarını açıkladı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Geçici Sözcüsü Mark Toner, Tillerson ile Lavrov'un telefon görüşmesine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Bu görüşmede, Tillerson'ın 12 Nisan'da Moskova'ya yaptığı ziyarette konuşulan konuların devamının ele alındığı belirtilen açıklamada, "4 Nisan'da Suriye'de kullanılan kimyasal silahlar ve devamında Kimyasal Silahların Yasaklanması Teşkilatının başlattığı soruşturma dahil olmak üzere birçok farklı konu görüşüldü." ifadesine yer verildi.

Açıklamada, Tillerson'ın Lavrov'a soruşturmayı desteklediğini bildirdiği kaydedildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Öğle yemeği için eve geldi yatak odasına girince...
İstanbul'da FETÖ operasyonu çok sayıda gözaltı var
Parçaları otoyola savruldu tavanı TIR'ın dorsesine takıldı
Lüks cipe uzun namlulu silahla ateş açıldı
TÜBİTAK'ın 2023 hedefi: 300 bin araştırmacı
Ali Nurşani dolandırıcı mı oğlu Engin Nurşani gerçeği ifşa etti
Yorumlar 3 yorum