BIST 1.191
DOLAR 7,97
EURO 9,45
ALTIN 487,20
HABER /  DÜNYA

Rusya ile Avusturya arasında casus krizi!

Avusturya basınında yer alan 'eski bir albayın Rusya’ya casusluk yaptığı' haberleri iki ülke arasında krize neden oldu. Casusluk iddialarının ortaya atılmasından sonra Avusturya’nın Moskova Büyükelçisi Aigner, Rusya Dışişleri Bakanlığına çağrıldı.

Abone ol

Avusturya Savunma Bakanlığından adı verilmeyen bir kaynağın uluslararası basına 'eski bir albayın Rusya için casusluk yaptığı' iddialarını sızdırmasından sonra iki ülke arasında ipler gerildi.

Basının adını gizli tuttuğu kaynağa dayandırdıkları haberlerde eski albayın Rusya’ya Avusturya Hava Kuvvetleri, topçu sistemleri, göçmen sorunu ve bazı üst düzey askerler hakkında bilgi sağladığı iddia edildi. Haberlerde ayrıca albayın 1990 yılından bu yana Rusya’ya çalıştığı ve bunun karşılığında Rusya’dan yüklü miktarda para aldığı ileri sürüldü.

Yaşanan krizin Avusturya’nın Moskova Büyükelçisi Johannes Aigner’in Rusya Dışişleri Bakanlığına çağrıldığı kaydedildi. Öte yandan Aigner ya da Bakanlık görüşmede neler konuşulduğuna dair basına açıklamada bulunmadı.

ÖNCEKİ HABERLER
Karısı pazardan aldı: Kocası yedi öldü!
Okulda dehşet: Öğrenciyi bu hale getirdi!
Bakan Selçuk'tan 'kısa çalışma ödeneği' açıklaması!
Sapık şeyhten şaşırtan savunma! 'Haram olduğunu söyledim'
Temsilcilerimiz üst tura nasıl çıkar? Gruplarında son durum!
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı şiirleri okul öncesi kısa 2 kıtalık
Yorumlar