BIST 1.304
DOLAR 7,85
EURO 9,39
ALTIN 455,24
HABER /  GÜNCEL

Okulda dehşet: Öğrenciyi bu hale getirdi!

KAHRAMANMARAŞ’ın Göksun ilçesi Tombak Mahallesi’ndeki bir okulda meydana gelen olayda; okul müdürünün okuldan kaçtığı gerekçesiyle 12 yaşında bir öğrenciyi dövdüğü iddia edildi.

Abone ol

KAHRAMANMARAŞ’ta okuldan kaçtığı iddiasıyla 12 yaşındaki bir öğrencinin, okul müdürü tarafından parmaklarının kırıldığı ileri sürüldü.

Olay, Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesi Tombak Mahallesi’ndeki bir okulda meydana geldi. İddiaya göre, ortaokul 7’nci sınıf öğrencisi Ömer Koca (12), okuldan kaçtığı gerekçesiyle ve okul hizmetlisinin, "Tavuk çalıyor" iddiası üzerine okul müdürü Mustafa Y. tarafından değnekle dövüldü. Ömer Koca’nın eli, değnek darbeleri nedeniyle kırıldı.

Oğlunun hiçbir işini yapamadığını ve mağdur olduklarını söyleyen Ömer Koca’nın annesi Fatma Koca, "Bu olay okul müdürü Mustafa Y. tarafından yapılmıştır. Çocuklarımızı nasıl birine güveniyoruz bakın da görün. İnsan olan yapmaz. Çocuğumuzun elini değnekle vura vura parmakları kırılmaz. Hem de elini ıslatıp ıslatıp dövmüş senin karşında adam yok 12 yaşındaki bir çocuk var. Benim çocuğumu okuldan kaçtığı için döverken okul hizmetlisi, ’Tavuk çalıyor’ demiş. Onun hiddetiyle kendi odasında ve öğretmenler odasında sopayla dövmüş" dedi.

GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Olayla ilgili Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada, "Söz konusu okul müdürü hakkında görevden uzaklaştırma tedbiri uygulanmış olup, Bakanlık müfettişlerimiz tarafından soruşturma başlatılmıştır" denildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Bakan Selçuk'tan 'kısa çalışma ödeneği' açıklaması!
Sapık şeyhten şaşırtan savunma! 'Haram olduğunu söyledim'
Temsilcilerimiz üst tura nasıl çıkar? Gruplarında son durum!
Radara böyle yakalandı: Cezası kesildi!
Yaşlı kadınları bakın nasıl kandırmış
Vatandaş durumdan memnun! AVM'lerde HES kodlu giriş başladı
Yorumlar 10 yorum