BIST 1.124
DOLAR 7,68
EURO 8,94
ALTIN 458,69
HABER /  DÜNYA

Reza Zarrab hücre arkadaşına tecavüz etmiş olay ifade

ABD'de tutuklu Reza Zarrab'a bir darbe de cezaevindeki hücre arkadaşından geldi. New York Times (NYT) gazetesi muhabiri Benjamin Weiser, cezaevindeki bir kişinin Reza Zarrab'ı tecavüz suçlamasıyla mahkemeye verdiğini ileri sürdü.

Abone ol

ABD'de İran'a yönelik yaptırımları delme iddiasıyla yargılanan Reza Zarrab hakkında flaş iddia.

Eski bir hücre arkadaşı Zarrab'ı, kendisine tecavüz etmek ve cinsel tacizde bulunmak iddiasıyla mahkemeye verdi. Amerikan New York Times (NYT) gazetesinin New York'ta görülen İran yaptırımlarını delme iddiasıyla açılan davayı takip eden muhabiri Benjamin Weiser, Reza Zarrab'la ilgili şoke edici bir iddiayı gündeme taşıdı.

Weiser'in NYT'da yayınlanan haberine göre; Manhattan hapishanesinde Zarrab'la aynı hücreyi paylaşan bir mahkûm, Zarrab'ın kendisine tecavüz ettiğini öne sürerek dava açtı.

TECAVÜZ DAVASI AÇANIN KİMLİĞİ BELLİ OLDU: Reza Zarrab hakkında cinsel taciz ve tecavüz davası açan kişinin, Fildişi Sahilleri vatandaşı 61 yaşındaki Faouzi Jaber olduğu ortaya çıktı.

Terörist bir gruba silah, uyuşturucu ve maddi destek sağladığı gerekçeleriyle hapiste bulunan Jaber, Manhattan Hapishanesi’nde kaldığı dönemde aynı hücreyi paylaştığı Zarrab’ın kendisine cinsel istismarda ve tecavüzde bulunduğunu öne sürerek dava açtı.

PARA TEKLİF ETTİĞİ İDDİASI: Jaber’in açtığı dava dosyasına göre, Zarrab’ın kendisine uyguladığı cinsel şiddet Kasım 2016 ile Mart 2017 arasında gerçekleşti. Jaber, Zarrab hakkındaki şikâyetinde ‘Çok çaresiz kaldım, benden çok daha genç ve güçlü bir adamla mücadele edemedim’ dedi. Dilekçede, Jaber’in dönemde Zarrab’ı şikâyet etmeye ve yardım aramaya çekindiği, çok korkmuş ve utanmış olduğu belirtildi. Zarrab hakkındaki dava dilekçesinde, Zarrab’ın, Jaber’e özel bir avukat tutması için kendisine para vermeyi teklif ettiği, Afrika’daki ailesine de para yolladığı öne sürüldü.

ZARRAB'IN AVUKATINDAN YALANLAMA: Zarrab’ın avukatlarından Robert J. Anello olayın duyulmasının ardından yaptığı açıklamada iddiaların gerçek dışı ve çirkin olduğunu söyledi

Cinsel istismar ve tecavüze uğradığını öne süren Jaber’in avukatı Alexei Schacht, cezaevindeki bir soruşturmada bu şikâyetin asılsız olduğunun saptandığını söyledi. Ancak avukat Schacht, bunun sadece yetkililerin, saldırının gerçekleşip gerçekleşmediği ile ilgili yeterli kanıt bulunmadığı sonucuna varmalarından kaynaklandığını ifade etti.

ABD'deki davanın seyrini değiştirecek iddia

Reza Zarrab'a bir kötü haber daha! Uçağına da...

ÖNCEKİ HABERLER
Şentop açıkladı! Zarrab davasında yeni belgeler ortaya çıkarsa...
Cuma günü okunacak şifa -rızık- dilek ve kısmet duası
Müge Anlı Murat Pınarbaş'ın kaybolmasında flaş gelişme
İstanbul'da gece yarısı Trump operasyonu!
Başbakanlık ve Adalet Bakanlığı personeline FETÖ operasyonu
Ekim ayı nakdi destek ödemesi tarihleri 2020
Yorumlar 34 yorum