BIST 9.599
DOLAR 32,53
EURO 34,65
ALTIN 2.491,92
HABER /  MEDYA

Reaksiyon ilk bölümüyle tam not aldı!

Star TV'nin Reaksiyon aldı dizisi ekrana hızlı girdi. İlk bölümde izleyiciden tam not aldı.

Abone ol

Star TV'nin iddialı yapımlarından Reaksiyon ilk bölümü dün akşam izleyiciyle buluştu! İbrahim Çelikkol, Erdal Beşikçioğlu ve Yurdaer Okur gibi ünlü isimlerin yer aldığı kadrosuyla Reaksiyon, devlet içine yerleşmiş örgütler ve onların faaliyetlerini konu ediniyor.

Reaksiyon ilk bölümüyle izleyiciden tam not aldı! Kurtlar Vadisi konseptine benzer bir senaryoyla izleyicinin karşısına çıkan dizide, bir döneme damga vuran dizilerin ünlü isimlerinden oluşan zengin bir oyuncu kadrosu yer alıyor. 

DİZİDEKİ KURTLAR

Bu arada diziye hayat veren iki önemli isim dikkat çekiyor. Kurtlar Vadisi Pusu'ya yıllarca hayat veren Bahadır Özdener dizinin proje danışmanı, Cüneyt Aysan ise proje ve konsept danışmanı olarak yer alıyor. 
HATA İZLEYİCİNİN GÖZÜNDEN KAÇMADI

Bu arada dizinin ilk bölümünde senaryoda yer alan bir hata izleyicinin gözünden kaçmadı.

T.C Ünal Ebetürk #AS 
#Reaksiyon Bir dizi çekiyorsanız Adam gibi araştırın çekin. O dediğiniz Astsubay profili kalmadı lan bu ordud:.uzman çavus oldu başcavus

Son Söz FENERBAHÇE ‏@mah1907
#Reaksiyon Böylesine ağır konulu güzelim filmde  Uzm.Kad Çvş.'u    Ast. Baş Çvş. yapmanız hoş olmadı.Yönetmen uyuyor mu? :))

DİZİ İÇİN KİM NE SÖYLEDİ? 

Arsin Atabay ‏@arsinatabay
#Reaksiyon dizisinin yapımcı/senarist/yönetmeni Kurlar Vadisi'ni var edenler. Dolayısıyla dizi: "Kurtlar Vadisi Reaksiyon!" olmuş...

Gökhan Gökören ‏@gokoren
Reaksiyon dizisi güzel kurtlar vadisi tadında tamam da devletin gücü gene göklere çıkarılmış yapamayacgımız şeyler şişirilp gösterilmiş gene

142.jpg

dlkmrcn ‏@dlkmrcnn
@05Ocak1970 hocam 'behzat ç' bizimdi bizdendi sosyaldi işte... 
reaksiyon'a ısınamadık.
 
Barış Tütüncü ‏@BarissTutuncu
Reaksiyon can olmuş can olmuş adamın sakalına kurban !!
 
Can Dündar ‏@candundaradasi
Ah be Amirim! 
Nerde Behzat'ın samimiyeti, 
nerde bu masraflı Kurtlar Vadisi özentisi..

DİZİNİN KONUSU

İstihbarat Başkanı Gürkan ve Başbakanlık Müsteşarı Öktem devleti yeniden yapılandırmak, devlet kurumlarını düşman unsurlardan temizlemek için çok gizli bir birim kurmaya karar verirler. Bu birim için akıllarında iki isim vardır. Yüzbaşı Oğuz ve Komiser Tekin. Yüzbaşı Oğuz Dünyanın her yerinde özel operasyonlara katılmış kahraman bir Bordo Berelidir. Tekin ise Başbakanlık müsteşarı’nın koruması olan gözü pek bir Polis memurudur. Biri Harbiyeli biri Polis olan ve geçmişlerinden kalan halledilmemiş bir husumetleri bulunan bu iki kahraman kendilerine tekiif edilen bu görevi kabul edip, omuz omuza çarpışmaya razı olacaklar mıdır? 

145.20140916005920.jpg 
 
Zira onlara bu görevi veren irade de en az onlar kadar tehlikededir. Bu bölümde İstihbarat başkanı Gürkan tutuklanmak üzere ifadeye çağrılacak, Müsteşar Öktem’in konvoyu Sirkeci’de suikaste uğrayacak ve kurulacak bu birimin devletin içinde belki de güvenebileceği tek Bakan çok riskli bir ameliyata girecektir. 
 
Eski düzenin sahiplerinden Yavuz Aslan başta, devletin içinde birbirini yiyen klikler ve içeride, dışarıda sonu gelmeyen düşmanlar hepsinin hedefi Türkiye’nin kendi başına karar almasının önüne geçmeye çalışmaktadır.
 
Hayatını değiştirecek tekliften habersiz olan Yüzbaşı Oğuz Güney Kıbrıs’ta bulunan bir hedefi yok etmek üzere görevlendirilmiştir. Kendi timinden iki askeri ise Oğuz’un yok etmeye gittiği yabancı ajanın Devletin içindeki bağlantılarını ortaya çıkaracak bir bilgiye ulaşmıştır. Oğuz Kıbrıs’ta savaşırken askerleri ölümün kıyısında ona ulaşmaya çalışmaktadır. Oğuz’a yardım edebilecek tek kişi Savcı Duygu’dur. Tekin ise Müsteşara yapılan suikastta gördüğü muhbirin peşinden bu işi tezgahlayanların peşine düşmüştür. 
 
Bakan’ın kritik ameliyatının Oğuz’un eski sevgilisi Doktor Zeynep’e emanet edilmesiyle birlikte Oğuz Yüzbaşı bir yanda eski sevgilisi ve hayatının aşkı Zeynep, bir yanda kendisine umutsuz bir aşkla bağlı en yakın arkadaşı Savcı Duygu olmak üzere bütün ailesi ile birlikte kendisini büyük bir kavganın içinde bulacaktır.