BIST 9.693
DOLAR 32,50
EURO 34,69
ALTIN 2.499,53
HABER /  DÜNYA

Putin'den olay Çin açıklaması 'Çin uyandı'

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Çin'de internete getirilen sınırlamaları dışarıdan eleştirmenin doğru olmadığını söyledi.

Abone ol

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Çin'de internete getirilen sınırlamaları dışarıdan eleştirmenin doğru olmadığını söyledi.

St. Petersburg'da düzenlenen bir medya forumuna katılan Putin, Rusya'da internetin Çin'de olduğu gibi sınırlanmasının gerekip gerekmediği sorusuna, "İnternetin hiçbir sınırlama olmadan kullanıldığı bir yer artık yok" yanıtını verdi.

'İSTERSENİZ GİDİP BU 1.5 MİLYAR İNSANI YÖNETMEYİ DENEYİN'

Putin sözlerini şöyle sürdürdü: "Fakat Çin'de olanları eleştiremeyiz. Zira orada 1.5 milyar insan yaşıyor. İsterseniz kendiniz gidip bu 1.5 milyar insanı yönetmeyi deneyin. Bir keresinde (Fransız İmparator) Napoleon, 'Çin uyuyor, Tanrı korusun da uyuyabildiği kadar uzun uyusun' demişti. Ancak Çin uzun zaman önce uyandı ve bu süreçlerin yönetilmesi gerekiyor." 

"İnternet dezenformasyonlar yoluyla propaganda yapmak için kullanılabiliyor. Bu nedenle devletlerin bunu akıllarında tutup olası tehditleri durdurması gerekiyor" diyen Putin, internette yasak olması gereken başlıklarıysa şöyle sıraladı: İntihar propagandası, çocuk pornografisi, terörizm propagandası ve narkotik propagandası.