BIST 1.325
DOLAR 7,82
EURO 9,46
ALTIN 455,62
HABER /  GÜNCEL

PTT'den dev atılım: Drone'la kargo teslimatı

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), Türkiye’de alanında bir ilki gerçekleştirdi. Şirket, İstanbul’da gerçekleşen havacılık, uzay ve teknoloji festivali Teknofest’te kendi Ar-Ge çalışmaları ile yaptığı PTT Kargo Drone’u uçurdu.

Abone ol

Sunduğu geleneksel posta hizmetlerini günümüz müşterisinin talep ve beklentilerini dikkate alarak güncelleyen ve bugün kargo-lojistik, bankacılık, sigortacılık ve e-ticaret gibi birçok sahada başarıyla faaliyet gösteren Şirket, 20-23 Eylül 2018 günleri arasında İstanbul’da gerçekleşen havacılık, uzay ve teknoloji festivali Teknofest’in en renkli aktivitelerinden birine imza atarak kendi Ar-Ge çalışmaları ile yaptığı PTT Kargo Drone’u uçurdu.

YAĞMURLU HAVALARDA UÇABİLİYOR
Yeni nesil drone taşımacılığını teslimat sürecine entegre ederek hâlihazırda son derece yaygın olan erişim ağını daha da etkin kılmayı hedefleyen PTT A.Ş.’nin PTT Kargo Drone isimli çok rotorlu insansız uçan sistemi, -20 ila 50 santigrat derece arasında çalışabiliyor, yağmurlu havalarda uçabiliyor. PTT Kargo Drone’un taşıma sandığından çıkarılıp yüküyle birlikte havalanması arasında geçen sürenin 5 dakikadan az olması, aracın hızlı şekilde kullanılmasına imkan tanıyor.

2 KG YÜKLE 20 DAKİKA HAVADA KALABİLİYOR
Gerçek zamanlı veri transferi yaparak teslimat sürecinin bütün aşamalarının takip edilmesini mümkün kılan araç, 2 kilograma kadar faydalı yükle 20 dakika havada kalabiliyor, tam otonom iniş ve kalkış yapabiliyor ve otonom olarak verilen uçuş görevlerini eksiksiz yerine getirebiliyor. PTT Kargo Drone, paket tutma ve bırakma, yer kontrol istasyonuyla iletişimin kesilmesi durumunda geri dönme, acil iniş yapma ve askıda kalma gibi özelliklerine de sahip bulunuyor.

ptt
ÖNCEKİ HABERLER
Kıdem tazminatı hesaplama net mi brüt mü yüksek maaşa tavan var
Oğluna pantolon alamadığı için intihar mı etti? Valilikten açıklama
Altunizade-Sabiha Gökçen metro hattını Bakanlık yapacak
Tokat'ta 'meçhul asker' mezarı gizemi! Kabir açılınca...
Twitter, direkt mesajları etkileyen virüs tespit etti
Açık lise sınavları iptal mi oldu son haber AÖL sınavları ne zaman?
Yorumlar 1 yorum