BIST 1.542
DOLAR 7,41
EURO 9,02
ALTIN 441,83
HABER /  GÜNCEL

PKK 'çocuk taburu' kurdu! Yaşları 9 ila 14 arası kız ve erkeklere tecavüz

Terörist bulmakta zorlanan PKK, Zap bölgesinde ailelerinden zorla kopardığı yaşları 9 ila 14 arasında değişen kız ve erkek çocuklardan "çocuk taburu" kurdu. Buradaki kız ve erkek çocuklar büyüklerin tecavüzüne uğruyor. Bazı çocuklar intihar etti.

Abone ol

BÖLÜCÜ terör örgütü tarafından 9-14 yaşlarındaki çocuklardan bir tabur oluşturulduğu, buradaki kızlardan bazılarının istismara uğradığı, bunun sonucunda intihara teşebbüs ettiği ortaya çıktı.

YAŞLARI 9 İLA 14 ARASINDA 30 ÇOCUK... Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, bölücü terör örgütünde çocuk istismarının geldiği boyut, teslim olan teröristlerin ifadelerine de yansıdı. Teslim olan teröristin ifadesine göre, terör örgütü tarafından Irak'ın kuzeyindeki Zap bölgesinde, 9-14 yaşlarında 30’a yakın kız ve erkek çocuktan "çocuk taburu" oluşturuldu.

ÇOCUKLARA TECAVÜZ EDİLDİ, İNTİHAR EDENLER VAR... Bu gruptaki kız çocuklarından bazılarına tecavüz edildiği, hamile kalanların bölgeye en yakın hastaneye götürülerek hayati tehlike riskine rağmen hamileliklerinin sonlandırıldığı belirtildi. Çocuklardan bazılarının ise olayın travmasını atlatamayarak intihara teşebbüs ettiği bilgisi paylaşıldı.

ÇOCUKLARA TECAVÜZÜ GÖZLERİMLE GÖRDÜM... Güvenlik güçlerine teslim olan bir başka terörist de ifadesinde, birçok defa çocuk denilecek yaştaki kızlara yapılan istismara şahit olduğunu belirtti. İstismara maruz kalan kız çocuklarından bazılarının intihar ettiği, bazılarının ise örgüt tarafından infaz edildiğini belirten terörist, yaşanan bu korkunç olaylara daha fazla dayanamayarak örgütten kaçtığını söyledi.

İĞRENÇLİĞİ GÖREN KAÇIYOR... Söz konusu durumun terör örgütünden kopuşları artırdığı belirtilirken, yaşananların bölücü terör örgütünün Kandil'deki sözde elebaşlarının örgüt üzerindeki etkilerini azalttığı da ifade edildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Cocu gidiyor mu? İşte Fenerbahçe yönetiminin kararı
Erdoğan'dan ABD'ye soguk duş: Alacağız
ALES sınav giriş belgesi çıkarma ekranı ALES 2. dönem sınav yeri
Macron'dan İsrail'e sert tepki! Derhal bırak
Serdar Turgut yazdı! Erdoğan dünya sistemini değiştirecek
Sağlık Bakanlığı personel alımı kura sonuçları sorgulama ekranı
Memurlara mesai düzenlemesi! Haftada 4 gün çalışılabilecek
Büyük operasyon başladı! 71 kişi hakkında gözaltı kararı!
Türkiye'nin konuştuğu o anne hakkında karar
AP'den skandal Türkiye kararı!
Yorumlar 5 yorum