BIST 7.949
DOLAR 28,88
EURO 31,53
ALTIN 1.896,79
HABER /  GÜNCEL

Pansiyon sahibine anahtar deliğinden röntgencilik şuçlaması

BALIKESİR'in Ayvalık İlçesi'ne bayram tatiline gelen 3 genç kız, kendilerini anahtar deliğinden gözetlediği iddiasıyla pansiyon sahibi K,M.A.'dan şikayetçi oldu.

Abone ol

Röntgencilikli suçlanan pansiyon sahibi, poliste ifadesinin alınmasının adından serbest bırakıldı.

Kızların "Biz elimizde videolar var" iddiasına pansiyon sahibi  'Kızlar hamam böceği diye bağırdı ondan baktım' şeklinde savunma yapmış.

Ayvalık'a geçen 24 Haziran günü tatile gelen 24 yaşındaki A.M.B., Gürcistan uyruklu 27 yaşındaki N.K. ve 24 yaşındaki D.B., Fevzipaşa- Vehbibey Mahallesi Barbaros Caddesi'nde bulunan pansiyona yerleşti. Ertesi akşam saat 19.30 sıralarında odalarında anahtar deliğinden gözetlendiklerinden şüphelendi. Emin olamayan kızlar, iddiaya göre iki gün sonra pansiyon işletmecisi K.M.A.'yı bir başka bir odanın anahtar deliğinden müşteriyi gözetlerken gördü ve kendi odalarının kapı aralığından cep telefonuyla görüntüledi.

Bu görüntülerle polise başvuran kızlar, pansiyon sahibi K.M.A.'nın anahtar deliğinden müşteri odalarında röntgenlediği iddiasıyla şikayetçi oldu.  'Özel hayatın gizliliğini ihlal' suçlamasıyla hakkında işlem başlatılan pansiyon sahibi K.M.A. ifadesinin ardından serbest kaldı.

Pansiyon sahibi K.M.A. hakkında soruşturma evrakının adliyeye gönderildiği ve 'özel hayatın gizliliğini ihlal' suçlamasıyla adli işlemin devam ettiği belirtildi.

TWİTTER'DAN OLAYI ANLATTI

Öte yandan pansiyon sahibini röntgencilikle suçlayan kızlardan D.B. Twitter hesabından olayla ilgili şu paylaşımda bulundu:

"Merhaba arkadaşlar şimdi el birliğiyle röntgenci bir otel sahibini ifşa edeceğiz. Olay bizzat benim ve arkadaşlarımın başından geçmiştir. Bayram için arkadaşlarla Ayvalık'ta bir butik otelde rezervasyon yaptırdık. Gittiğimizde hiçbir problem yoktu. Ben üst katta kalıyordum iki kız arkadaşım da giriş katta otel sahibinin oturduğu masanın yanındaki odada kalıyorlardı. İki arkadaşım otel sahibi ve işletmecisi K.M.A.'nin onları anahtar deliğinden izlediğini fark etmişler ama panik olup o an bir şey yapamamışlar. Sadece o anda deliğin üstüne havlu asmışlar. Hemen beni aradılar aşağıya indim, indiğimde adam çoktan gitmişti. Ne yapacağımızı bilemedik, çünkü elimizde bir kanıt yoktu. Biz de beklemeye karar verdik. Bir sonraki gün K.M.A. otele hiç giriş yapmadı. Normalde gündüz vakti hep otelde masasında olurdu. Gece otele geri döndük, odalarımıza geçtik. Gece 02.00 gibi arkadaşlarım, K.M.A.'nın otele geldiğini söyledi. Bina eski olduğu için en ufak ses bütün odalara giriyor zaten. Aynı zamanda arkadaşlarımın kaldığı odadaki kapı aralığından veya anahtar deliğinden otelin holü K.M.A.'nin durduğu yer çok rahat görünüyordu. Arkadaşlarım bana adamın bu sefer karşı odayı anahtar deliğinden izlemeye başladığını söylediler. O odada bildiğimiz kadarıyla 3 genç kız kalıyordu. Her ne kadar onları dikizlediğini bilsek de binada her ses duyulduğundan suçüstü yakalama ihtimalimiz yoktu. O yüzden arkadaşlarım bütün gece video çekmeye çalıştılar. Gece çektikleri video çok karanlık ve belirsiz olduğundan bunu kanıt olarak kullanamayacağımıza karar verdik. Sabahı bekledik. Ve sapık otel sahibimiz beklediğimiz gibi sabah da karşı odadaki 3 kızı anahtar deliğinden izlemeye devam etti.

Sabah olduğu için arkadaşlarım kapı aralığından her şeyin çok net göründüğü aydınlık videolar çekmeyi başardılar. Bunların kanıt olarak kullanılabileceğine karar verir vermez eşyalarımızı topladık ve kızların kapısını çaldık içeri girip her şeyi anlattık ve videoları gösterdik. Sonra odadan çıkıp K.M.A.'nın yanına gidip bildiğimiz her şeyi anlattık. Biz konuşmaya başlar başlamaz titremeye başladı. 'Ben öyle bir şey yapar mıyım kızlar, hastayım ilaç alıyorum' vs gibi şeyler söyleyip inkar etti. Biz elimizde videolar var deyince 'Kızlar hamam böceği diye bağırdı ondan baktım' dedi. Ve gece otelde kalmadığını iddia etti ki biz bütün gece orada olduğunu sadece çıkardığı seslerden bile biliyorduk.

Videoları en başta görmek istedi, biz göstermedik ama zaten neler yaptığını ayrıntısı ayrıntısına anlatınca videoları sormaktan vazgeçti. Para iadesi istedik. Diğer 3 kız da dahil, paralarımızı geri aldıktan sonra oteli terk ettik ve polise şikayet ettik. Videoları da delil olarak teslim ettik. Video kapının arkasından çok küçük bir aralıktan çekildi ama adamın eğilip deliğe bakıp sonra doğrulup etrafı dinlediğini açıkça görebilirsiniz. Doğrulduğu sırada etrafı dinleyip kimsenin onu basmayacağından emin oluyor sapık."