BIST 1.454
DOLAR 8,32
EURO 10,12
ALTIN 499,10
HABER /  GÜNCEL

Ozanlardan ve Kültür Sanat Derneklerinden Özhaseki'ye destek

Avrasya Aşıklar Derneği öncülüğünde Kültür Sanat Dernekleri, 31 Mart yerel seçimlerde Cumhur ittifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki’yi destekleyeceklerini açıkladı.

Abone ol

Avrasya Aşıklar Derneği öncülüğünde Kültür Sanat Dernekleri Cumhur ittifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki’ye destek açıklamasında bulundu.

Ulucanlar Kültür Merkezinde düzenlenen bir basın toplantısı ile görüşlerini açıklayan Avrasya Aşıklar Derneği Genel Başkanı Aşık Zeki Erdali şunları söyledi''

''Bizler vatan ve milletin bekası için ömrünü bu yolda geçirmiş insanlarız. Bugün burada yapmış olduğumuz toplantıya hepiniz hoş geldiniz. Biz aşıklar yıllardır Ankara’da sanatımızı icra ediyoruz. Ozanlar olarak ezan ve bayrak sevdalısıyız. Ülkemizde beka mücadelesi verilirken bizde suskun kalamazdık. Bir tarafta sol örgütler ve pkklılar bir tarafta beka mücadesi veren biz ozanlar. Bu memlekettin bekası için konuşmaya karar verdik.

''YAPTIKLARI HİZMETLER ORTADA''
31 Mart tarihinde belediye seçimleri var. Bu seçimler ülkemizin bekası için çok önemlidir. O nedenle Kayseri de büyük hizmetler yapmış. Belediyecilikte çığır açmış Sayın Mehmet Özhasekiyi destekleme kararı aldık. Sayın Özhaseki Kayseri’ye ülkemizin en büyük stadyumun yapmıştır. Erciyes dağını turizme kazandırmıştır. Bakanlık döneminde sıfır atık projesini hayata geçirmiştir. Gölbaşında bulunan Mogan gölünü kurtarmıştır. Yaptıkları hizmetler ortadadır.

''ANKARA'YA BÜYÜK HİZMET EDECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ''
Sevgili kardeşlerim bizim hayal satan başkanlara ihtiyacımız yok. Bizler projelere bakarak Mehmet Özhaseki’nin Ankaraya çok büyük hizmet edeceğini görüyoruz. Mehmet Özhaseki sanatçı dostudur. Ozanlara, şairlere, ressamlara her daim destek olmuştur. Kültür sanat hayatı Ankara’da canlanacaktır. Bir ülkenin kalkınması kültür ve sanattan geçmektedir. Sayın Özhaseki’nin kültür yolu projesi bizi heyecanlandırmıştır. O nedenle sayın Özhasekiyi destekliyoruz.''

ÖNCEKİ HABERLER
87 yaşında kolon kanserini yendi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Edirne'de müjdeyi verdi
ABD'den Erdoğan'a tehdit gibi cevap: Seyirci kalamayız
Uçakta rahatsızlanan yolcuya Bakan Koca müdahale etti
Kırsaldaki üretici için 1,5 milyar liralık hibe paketi
Binali Yıldırım: İstanbul'da sorunları çözeceğim endişe etmeyin
Kartal'da çöken binadaki ihmaller bilirkişi raporunda
Eskişehir'de fahri konsolos Zafer Türker intihar etti
Lise öğrencisi öğretmenine anlattı iğrenç olay ortaya çıktı
Ahmet Nesin özür diledi Nedim Şener yanıt verdi
Yorumlar 7 yorum