BIST 1.127
DOLAR 6,97
EURO 8,19
ALTIN 441,69
HABER /  GÜNCEL

ORC anketi sonuçları 24 Haziran son seçim anketi

Son seçim anketi ORC araştırma şirketinden geldi. 24 Haziran seçim anketi sonuçlarına göre ORC cumhurbaşkanının ilk turda seçileceği görüşünde. Partilerin oy oranları da hayli farklı.

Abone ol

24 Haziran seçim anketleri arka arkaya geliyor. Seçimlere iki hafta kala ORC, Metropoll, Argetus, Sonar ve Konsensus anket şirketleri son araştırma sonuçlarını açıkladılar. Yeni yayınlanan bu seçim anketlerinde en şaşırtıcı olanı Metropoll'ün Meral Akşener kehaneti oldu. Referandumu sonuçlarını bilen Konsensus'un anket verileri de hayli yankı buldu. En taze anket de ORC şirketinden geldi. İşte son anket sonuçları;

ORC SEÇİM ANKETİ SONUÇLARI : ORC 24 haziran seçim anketine katılanların yüzde 53.4'ü Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki adayının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi. Ankete göre CHP’nin adayı Muharrem İnce yüzde 23,8, İYİ Parti'nin adayı Meral Akşener’e ise yüzde 11.5’te kaldı.

Ankete katılanların yüzde 52.8’i Cumhur İttifakı'na, yüzde 35.6’sı Millet İttifakı'na oy verirken HDP’ye oy verenler yüzde 10.9 diğer partilere oy verenler ise yüzde 0.7’de kaldı. ORC Araştırma şirketi, 16 Nisan referandumlarından 3 gün önce açıkladığı ankette anayasa değişikliğine yüzde 59.4 'evet' çıkacağını açıklamıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
Dolar kurundaki yükleşinin esas nedeni ortaya çıktı
Seçkin Piriler, çapkınlara kapıyı kapattı!
Bahçeli'nin sürekli uyarmasının nedeni ortaya çıktı!
Caner Erkin'le olaylı ayrılan Asena Atalay'dan evlilik açıklaması
Saadet Partili vekil adayı AK Parti'ye geçti
Bugün AVM'ler kaça kadar açık bayramda AVM'ler kaçta kapanır?
Yorumlar 5 yorum