HABER /  GÜNCEL

Onbinlerce polise mesai müjdesi İçişleri Bakanı Soylu açıkladı

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman soylu, polislerin en çok şikayet ettikleri konuların başında gelen mesai saatleriyle ilgili müjdeyi verdi... İşte ayrıntılar...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, polislerin yaşam standartlarının daha iyi bir noktaya gelmesi için mesai saatlerinin 8 saat çalışma-24 saat izin şeklinde düzenleneceğini bildirdi.

İçişleri Bakanı Soylu, kamu çalışanlarına 3600 ek gösterge verilmesiyle ilgili, "Polislerle ilgili biz 3600 konusunda söz verdik, bunu en kısa zamanda yerine getireceğiz. Bu bir sözdür. Bu sözün arkasındayız." ifadelerini kullandı.

ÇALIŞMA SAATLERİ 8/24... Polislerin, güvenlik görevlilerinin yaşam standartlarını iyi bir noktaya getirmenin temel sorumlulukları olduğununa işaret eden Soylu, "Özellikle 15 Temmuz'un iklimi hafif bir kaybolduktan sonra polislerimizi yeni aldıklarımızla beraber ilk önce 12/24'e döndürdük, şimdi de 8/24'e döndürüyoruz." dedi.

32 EMNİYET PERSONELİ İNTİHAR ETTİ... Soylu, 2016'da 61, 2017'de 52, 2018'de şu ana kadar ise 32 emniyet personelinin intihar ettiğini belirterek, güvenlik güçlerinin imkanlarını en iyi noktaya getirmeye çalıştıklarını vurguladı.

ÖNCEKİ HABERLER
Öğretmenler günü kampanyaları neler 2018 fırsatları
Huawei Apple'ın Siri'sine rakip olacak sesli asistan geliştirdi
ABD'den sınır dışı edilen sapık FETÖ'cü Türkiye'ye teslim edildi
Ankara'da emekli astsubay dehşeti! Önce karısını öldürdü sonra...
Milli Eğitim Bakanlığı açıkladı "Bu yıl ücretsiz olacak"
28 Ekim öğleden sonra tatil mi 29 Ekim tatili ne zaman başlar?
Yorumlar 3 yorum