HABER /  GÜNCEL

ABD'den sınır dışı edilen sapık FETÖ'cü Türkiye'ye teslim edildi

Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) ABD'deki çatı kuruluşlarından Raindrop Vakfı'nda daha önce yönetim kurulu üyeliği yapan Mehmet Salih Gözegir, "Çocuk yaştakileri fuhşa sanal ortamda teşvik etmek" ve "Çocuğa cinsel saldırı teşebbüsünden" suçlu bulunarak ABD'den sınır dışı edildi.

AA muhabirinin açık kaynaklardan derlediği bilgilere göre Mehmet Salih Gözegir, ABD'deki yargılamasının ardından sınır dışı edilerek dün Türkiye'ye gönderildi.

2014'te FETÖ'nün ABD'deki çatı örgütlerinden Raindrop Vakfının yönetim kurulu üyeleri arasında adı yer alan Gözegir'in bu ülkede tıp eğitimi için bulunduğu kaydedildi.

Amerikan medyasında yer alan haberlere göre Gözegir, Teksas Tıp Merkezi bünyesindeki Baylor Tıp Kolejinde doktora eğitimi aldığı sırada Fort Bend kentinde 14-15 Mayıs 2015'teki polis operasyonuyla gözaltına alındı.

23 KİŞİYE PEDOFİLİ BASKINI
Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve İç Güvenlik Bakanlığı yetkililerinin de katıldığı kapsamlı operasyonda, Gözegir'in de aralarında olduğu 23 kişi, "çocuk yaştakileri fuhşa sanal ortamda teşvik etmek" ve "çocuğa cinsel saldırı teşebbüsünde bulunmak" suçlamasıyla gözaltına alındı.

50 BİN DOLARI ÖDEDİ TUTUKSUZ YARGILANIYODU
Söz konusu suçlardan tutuklanan Gözegir, hakimin koyduğu 50 bin dolarlık kefaleti ödeyerek tutuksuz yargılanmaya devam etti.

2015'te Raindrop Vakfının yönetim kurulundan çıkarılan Gözegir'in, bu yıl haziran ayında sınır dışı edilmesine karar verildi. ABD'li yetkili makamlarca sınır dışı işlemi dün tamamlanan Gözegir'in Türkiye'ye gönderildiği bildirildi.

Özellikle Teksas bölgesinde etkin olan FETÖ'nün çatı kuruluşlarından Raindrop Vakfı, örgüte ait birçok okul ve derneğin üst kuruluşu olarak faaliyet gösteriyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Ankara'da emekli astsubay dehşeti! Önce karısını öldürdü sonra...
Milli Eğitim Bakanlığı açıkladı "Bu yıl ücretsiz olacak"
Kara Kuvvetleri'nde FETÖ operasyonu: Çok sayıda gözaltı kararı
Cuma okunacak rızık arttırma duası Türkçe anlamı
Bartın Irmağı siyah akıyor
KYK yurt başvuru ekranı açıldı KYK yurt başvurusu nasıl yapılır?
Yorumlar 6 yorum