GÜNCEL

Öğrenciler Afrin koreografisi yaparak ant içti

Adıyaman’ın Besni ilçesinde öğrenciler Afrin koreografisi yaparak vatanı korumak için ant içti.

Adıyaman’ın Besni ilçesinde Servi Erdemoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri okul bahçesinde ‘Afrin’ koreografisi yaptı. Öğrenciler bahçede büyük Türk bayrakları ve koreografi ile ant içti. Öğrencilerin ant içme töreni görsel şölene dönüştü. Öğrencilerin hep bir ağızdan vatanı korumak için seslendirdikleri antta şu sözler yer aldı: 

“Askeriz biz asker. Yüce dağlar aşarız. Anne baba terk ederiz, vatan için koşarız. Yastığımız taştan olsun, yorganımız topraktan. Ölürüz de vazgeçmeyiz, ay yıldızlı bayraktan. Vatanımın topraklarında tek bir kişi kalmayıncaya kadar, vatanımın varlığını üst seviyede koruyacağıma ant içerim.”

(Türkiye merkezli olarak yayın yapan internethaber.com sanal ortamda haberciliğe başlayan ilk haber sitelerinden biridir. 60 kişilik bir haber kadrosuna sahip olan internethaber.com, 2000 yılında İnternethaber Yayın Grubu adı altında faaliyete başladı. İstanbul Beşiktaş'ta ofisi bulunan İnternethaber Yayın Grubu bünyesinde tematik özellikli 11 site yer almaktadır. Bu siteler arasında gazeteciler, memurhaber, ekofinans, internetspor, elmaelma, haberoku, cevaplatv, haberciler, sinemakeyfi sporoku bulunuyor. 24 saat kesintisiz haber yayını yapan internethaber sitesinde Gündem, Siyaset, Spor, Magazin, Medya, Memur, Yaşam, Sağlık, Eğitim, Burç ve Son Dakika haberleri yer alıyor. İnternethaber.com sitesi Beşiktaş'ta Barbaros Bulvarı, Karahasan Sokak Numara 11'de hizmet veriyor.)

Sitene Ekle
Yorumlar