BIST 8.260
DOLAR 27,30
EURO 28,85
ALTIN 1.665,11
HABER /  GÜNCEL

O binbaşı görevden alındı

"Paralel Yapı"ya destek mesajları attığı iddia edilen Siirt Jandarma Komutan Yardımcısı Binbaşı Erdal Müniroğlu görevden alındı

Abone ol

Siirt Jandarma Komutan Yardımcısı Binbaşı Erdal Müniroğlu 'paralel yapıya destek mesajları attı' iddiası sonrası görevden alındı.

Müniroğlu'nun, kendisine ait olduğu öne sürülen sosyal medya hesabından Fethullah Gülen'in bedduasına atfen, 'Hocanın bedduasına şimdi derinden amin diyorum' diye yazdığı iddia edildi.

Kentte Jandarma istihbaratın başına bulunan Binbaşı Müniroğlu, 'paralel yapıya destek verdi' iddiaları sonrası görevden alındı. Konuyla ilgili Valilik inceleme başlatırken iddiaları araştırmak için kente 2 müfettiş gönderildi.

Akşam'da yer alan habere göre kendisine ait olduğu öne sürülen Facebook ve Twitter hesabından paylaşılan mesajlar Siirt Jandarma Komutan Yardımcısı Binbaşı Erdal Müniroğlu’nu başına iş açtı.

Müniroğlu'nun yasadışı dinleme suçlamasıyla tutuklanan Emniyet Müdürü Tufan Ergüder’in bir mesajının altına şu yorumu yaptığı belirtiliyor: Hocanın bedduasına şimdi derinden amin diyorum.

'FUATAVNİ TWEETLERİNİ PAYLAŞTI'

Müniroğlu'nun, twitter'da ise takipçisi olduğu Fuatavni’nin Firavun benzetmesi ile ilgili tweetini paylaştığı öne sürüldü.

KADDAFİ VE FİRAVUN BENZETMESİ

Binbaşı Erdal Müniroğlu bir paylaşımında ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret içeren bir videonun altına şu yorumu yaptığı iddia ediliyor: “Saddam, Kaddafi, Mübarek, Ebrehe, Karun, Firavun da çok muktedirdi…”