BIST 9.347
DOLAR 31,08
EURO 33,68
ALTIN 2.023,44
HABER /  SEÇİM  /  YEREL SEÇİMLER 2019

Nihat Zeybekçi aslen nereli eşi Ayşen Zeybekçi ve çocukları kimdir?

Türk siyasetinin sevilen isimlerinden biri olan Nihat Zeybekçi aslen Denizlili ve 1961 doğumlu. İşletme bölümü mezunu olan Nihat Zeybekçi, İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde yüksek lisans yaptı.Ayşen Zeybekçi ile evli olan Nihat Zeybekçi'nin 4 tane çocuğu vardır.

Abone ol

Uzun yıllardır siyasetin içinde olan başarılı isimlerden biri Nihat Zeybekçi aslen Denizlili ve 1961 doğumlu. Özel sektörde üst düzey yönetici olarak çalışan ve 1994’te kendi şirketini kuran Nihat Zeynekçi işletme bölümü mezunudur. Ayşen Zeybekçi ile evli olan Nihat Zeybekçi'nin 4 çocuğu vardır. 

NİHAT ZEYBEKÇİ KİMDİR: 1 Ocak 1961’de Denizli Tavas Pınarlar beldesinde doğdu. Baba adı Şükrü, anne adı Fatma’dır. Sanayici, İş Adamı; Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde yüksek lisans yaptı.

Özel sektörde üst düzey yönetici olarak çalıştı. 1994’te kendi şirketini kurdu. Denizli Platform Sözcülüğü, Denizli Sanayi Odası Meslek Grubu Üyeliği, Denizli Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçılar Birliği Başkanlığı, Denizli Belediye Başkanlığı, Avrupa Konseyi Yerel Yönetimler Kongresi Türkiye Heyeti Başkanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği Başkan Vekilliği ve Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Ayşen Zeybekçi ile evli olan Nihat Zeybekçi'nin 4 çocuğu vardır.

24. Dönemde Denizli Milletvekili seçildi. AK PARTİ Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Sanayi,Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanlığı yaptı. 61, 62, 63 ve 65. Hükümetlerde Ekonomi Bakanı olarak görev aldı. Halen bu görevi sürdürmektedir. Çok iyi düzeyde İngilizce ve Almanca bilen Zeybekci, evli ve 4 çocuk babasıdır.