HABER /  GÜNCEL

Niğde'de okullar yarın tatil mi 28 Aralık valilik tatil bilgisi

NİĞDE'de kar yağışı gece etkisini iyice arttırdı ve sıcaklıklar 5 derece birden düştü. Niğde Valiliği okulları yarın yani 28 Aralık cuma günü tatil etti mi? Kar yağışı Niğde'de gün boyunca etkili olacak. Eğer okullar yarın tatil olursa Niğde'de öğrenciler yılbaşı ile birlikte 5 günlük uzun bir tatile çıkacak.

NİĞDE hava durumu için meteorolojinin kar tahmini tuttu, kar yağışı Niğde'de gün boyunca etkili oldu. i PekNiğde'de yarın yani 28 Aralık cuma günü okullar tatil edildi mi?Eğer Niğde'de okullar valilik tarafından tatil edilirse Niğde'de öğrenciler 5 günlük tatil yapacak. 

YURT GENELİNDE HAVA NASIL OLACAK: Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Akdeniz, Batı ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Antalya, Sakarya, Ordu, Çankırı, Karaman, Niğde, Kayseri ve Sivas çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle karla karışık yağmur ve kar, Akdeniz kıyıları, Doğu Karadeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışların; Diyarbakır'da kuvvetli yağmur, Erzurum, Tunceli, Elazığ, Bingöl ve Muş çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Yurdun iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Güneydoğu Anadolu'da güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları ve Batı Akdeniz'de kuzey, Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda güney yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; sabah saatlerinde Diyarbakır çevrelerinde kuvvetli yağmur (21-50 kg/m2) şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Yağışların; Erzurum, Tunceli, Elazığ, Bingöl ve Muş çevreleri ile Diyarbakır'ın kuzey ve yüksek kesimlerinde yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ZİRAİ DON UYARISI: Zirai faaliyetlerin devam ettiği Marmara ve Ege Bölgesi kıyı kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde hafif, iç kesimlere doğru ise orta kuvvette zirai don riski bulunduğundan yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÖNCEKİ HABERLER
Şanlıurfa'da akaryakıt istasyonunda korkutan patlama
Bingöl'de okullar tatil mi 28 Aralık valilik yeni açıkladı
Gümüşhane'de kar çoştu yarın okullar tatil mi 28 Aralık güncel bilgi
Gram ve çeyrek altında son durum düşüşle başladı
1 Ocak 2019 itibariyle poşetler ücretli Bakan Murat Kurum istisnayı açıkladı
Hacamat takvimi Ocak ayı 2020 hangi günler hacamat yaptırılır?
Yorumlar 29 yorum