HABER /  KÜLTÜR VE SANAT

Müslüm Gürses'in hayatı film oluyor

2013 yılında hayata veda eden arabesk müziğin efsane ismi Müslüm Gürses'in hayatı film oluyor. Filmin senaryosunu ise ünlü yazar Hakan Günday kaleme alıyor.

Abone ol

Arabesk müziğin ülkemizdeki en önemli temsilcilerinden, üç yıl önce kaybettiğimiz Müslüm Gürses'in hayatı film oluyor.

Müslüm Baba'nın hayat arkadaşı Muhterem Nur, 'Film yapmak istiyorum. Onun ne kadar özel bir insan olduğunu ben sağken anlatmamız lazım' diye konuştu.

Mine Şengöz önderliğinde proje tasarım şirketi Saatiçerik'in hayata geçireceği filmin senaryosunu ise başarılı yazar Hakan Günday üstlenecek. 'Kinyas ve Kayra', 'Az', 'Daha' gibi birçok romana imza atan Günday'ın iki kısa filmde de imzası bulunuyor. 

UZUN SÜREDİR ÜZERİNDE ÇALIŞILIYORDU

Araştırma ve röportajları gazeteci yazar Gülşen İşeri’nin yaptığı filmin danışman kadrosunda gazeteci Tuğrul Eryılmaz, sosyolog Meral Özbek, psikiyatr Cemal Dindar ve müzik tarihçisi Murat Meriç yer alıyor.

2012 yılından beri  bu film için çalıştıklarını ve Gürses'in hayattayken bu projeye onay verdiğini dile getiren Mine Şengöz, her şey yolunda giderse filmin çekimlerine 2017'nin şubat ya da mart ayında, sanatçının ölüm yıldönümünde başlanacağını ifade etti.

ÖNCEKİ HABERLER
Bakanlıktan 'Güvenli Bölge' yalanlaması
Münir Özkul Sezen Aksu Müjde Ar Adil'e Naşit'i anlatıyor
İzmir hava durumu öyle bir sıcak ki kavuruyor!
Cuma okunacak dualar ve resimli cuma mesajları
Altın fiyatları zirveden düştü 17.06.2016 çeyrek kaç lira?
Selin Ciğerci kaç yaşında eski hali nasıldı? Selin Ciğerci kimdir?
Yorumlar 4 yorum