HABER /  GÜNCEL

Murat Kurum aslen nereli yeni Çevre ve Şehircilik Bakanı kimdir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni kabine açıklaması sonrası yeni Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum merak ediliyor. 1976 Ankara doğumlu olan Murat Kurum'un biyografisi internethaber.com'da.

Cumhurbaşkanlığı sisteminin ilk kabinesinde yeni Çevre ve Şehircilik Bakanı olan Murat Kurum kimdir, biyografisi merak ediliyor. İşte detaylar.

Murat Kurum kimdir; 1976 Ankara doğumlu olan Murat Kurum, Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Yüksek Okulu İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 1999 yılında mezun oldu. Kurum, 2005 yılına kadar birçok özel kuruluşta görev aldı.

TOKİ Uygulama Daire Başkanlığı Ankara’ da 2005-2006 yılları arasında görev aldı. 2006 yılında ise TOKİ İstanbul Uygulama Daire Başkanlığı İstanbul- Avrupa Yakası Uygulama Şube Müdürlüğü yaptı. Murat Kurum, Emlak Konut GYO A.Ş.’de genel müdürlük yaptı.

1999 yılında Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakultesi İnşaat Mühendisliği Bölümünü’ nden mezun oldu. 1999- 2005 yıllarında çeşitli özel kuruluşlarda çalıştı.

2005 – 2006 yılları arasında TOKİ Ankara Uygulama Daire Başkanlığı’nda Uzman olarak görev yaptı. 2006 - 2009 yılları arasında TOKİ İstanbul Uygulama Daire Başkanlığı Avrupa Yakası Uygulama Şube Müdürlüğü, 2009 – 21.02.2012 tarihleri arasında Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nda Uzmanlık görevlerini üstlendi.

MURAT KURUM'UN EŞİ KİMDİR KAÇ ÇOCUĞU VAR? 2009 yılından itibaren T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı iştiraki Emlak Konut GYO A.Ş. Genel Müdürlük görevini icra etti. Murat Kurum evli ve 2 çocuk babasıdır.

ÖNCEKİ HABERLER
Ziya Selçuk nereli Yeni Milli Eğitim Bakanı kimdir
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar kimdir aslen nereli eşi kimdir?
Fahrettin Koca nereli yeni Sağlık Bakanı kimdir?
Berat Albayrak nereli yeni Hazine ve Maliye Bakanı kimdir?
Yen iAdalet Bakanı Abdulhamit Gül kimdir nereli
İşte dünyanın en güzel şehirleri! Türkiye'den bir yer listede
Yorumlar