BIST 8.094
DOLAR 28,94
EURO 31,33
ALTIN 1.884,40
MEDYA

Muhteşem Yüzyıl Kösem 9. bölüm - Son sahneler

Muhteşem Yüzyıl Kösem 9. son bölümü final sahneleri... Muhteşem Yüzyıl Kösem'in bu hafta 14 Ocak 2016 Perşembe akşamı yayınlanan 5. son bölümünde neler oldu?

Muhteşem Yüzyıl Kösem 14 Ocak 2016 Perşembe akşamı yayınlanan 5. son bölümünde haremde dengeler alt üst oluyor.


Sarayda kalmak isteyen Safiye Sultan, Kösem’i babasının canıyla tehdit ediyor! Kösem babasına ulaşmak için gözünü karartıp hiç beklenmedik bir hamle yapıyor! Ancak Raşa’nın oyuna dahil olmasıyla tüm planları alt üst oluyor! Kösem ve Raşa arasındaki gerilim doruğa çıkıyor.Kösem tüm haremin gözü önünde Raşa’yı tehdit ediyor! Raşa kanlar içinde yere yığılınca, tüm gözler Kösem’e çevriliyor! Babasıyla, Handan Sultan’ın hayatı arasında bir tercih yapması gereken Kösem, Sultan Ahmed’e öyle şeyler anlatıyor ki Ahmed öfkeden deliye dönüyor! Ve verdiği kararla sarayda yer yerinden oynuyor! Kösem, çıkış yolunu bulduğunu sanırken büyük bir ihanete uğruyor! Safiye’nin zalim yüzüyle karşı karşıya kalan Kösem’in, babasını kurtarabilmek için zamanla amansız yarışı başlıyor!


Safiye Sultan, sarayda kalabilmek için Kösem’i babasının hayatıyla tehdit eder. Kösem, Safiye’ye boyun eğmemeye kararlıdır. Babasını kurtarmak için her şeyi göze alıp beklenmedik bir hamle yapar.


Haremde ise Kösem’i bambaşka bir savaş beklemektedir. Hamileliğini kullanan Raşa, Ahmed’in ilgisini üzerine çekmeyi başarır. İki kadın Ahmed’in aşkı için savaş verirken, Raşa’nın düşük tehlikesi geçirmesiyle haremde tüm gözler Kösem’e çevrilir.


Fahriye’nin sırrını bilmesiyle köşeye sıkışan Derviş Paşa, Giray kardeşleri zindandan çıkarmak zorundadır. Ancak Fahriye öyle bir hamle yapar ki iki kardeş arasına düşmanlık tohumu ekecektir.


Kösem verdiği kararla haremde tüm dengeleri alt üst ederken, Safiye yeni bir oyun oynar. Babasının kaderi bir kez daha Kösem’in ellerindedir. Son nefesini vermeden yetişip babasını kurtarabilecek midir?

Sitene Ekle
Etiketler