HABER /  GÜNCEL

Muharrem İnce o videoyu neden sildi? Dolar kumpası iddiası

Muharrem İnce'nin önce paylaşıp sonra sildiği bir video sosyal medyada günlerce konuşuldu. Akşam gazetesi yazarı Kurtuluş Tayiz, İnce'nin dolar kumpasından haberdar olduğunu ve bu nedenle videoyu sildiğini yazdı.

Muharrem İnce o videoyu neden sildi? Dolar kumpası iddiası

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, görüntülerde “Erdoğan seçilirse dolar 8-10 lira olacak; ben seçilirsem dolar yükselmeyecek” diyor. İnce’nin seçim kampanyası sırasında yaptığı bu konuşmayı yeniden paylaştıktan sonra neden silme ihtiyacı duyduğu merak ediliyor?

Peki İnce, o videoyu neden kaldırma gereği duydu? Akşam gazetesi yazarı Kurtuluş Tayiz, "İnce, dolar operasyonundan haberdar mıydı?" başlıklı köşesinde konuya ilişkin dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Tayiz'e göre İnce Türkiye'ye yönelik dolar kumpasından haberdardı ve bunun bilinmemesi için videoyu sildi. İşte o yazının ilgili bölümü:

İLİŞKİ DEŞİFRE OLDU: "(...)Elbette dolar operasyonu başarısız olduğu için İnce de paylaştığı o videoyu kaldırmak zorunda kaldı. İnce ’nin paylaştığı konuşma kapalı kapılar ardında ABD’yle yapılan işbirliğini de gözler önüne seriyor. Hani kendisini arayan o Amerikalılar var ya, işte onlar her kimse İnce ile aralarında var olan ilişki iyice deşifre oldu, açığa çıktı.

Gizemli Amerikalıdan Muharrem İnce'ye yeni mesaj

İNCE'Yİ ELE VEREN BİZZAT KENDİ KONUŞMASI: Demek ki, 24 Haziran sonrası Erdoğan’a ve Türkiye’ye karşı izlenecek yol haritasını ana muhalefet partisinin cumhurbaşkanı adayı az çok biliyor. ABD’yi yönlendiren güçler, dolar operasyonu konusunda İnce’yi de önceden bilgilendirmiş. Türkiye ’ye yönelik dolar kumpasından İnce de haberdarmış! Bu operasyonun geleceğini önceden biliyormuş. Daha ne olsun?

Muharrem İnce’yi ele veren bizzat kendi konuşması; bunu fark ettiği için de o görüntüleri çabucak silme gereği duymuş. Muharrem İnce, bundan sonra ağzıyla kuş tutsa “yerli” ve “milli” olduğuna kimseyi inandıramaz. Kemal Kılıçdaroğlu’ndan iyi mi, yoksa kötü mü tartışması artık lüzumsuzdur. ABD’nin dümen suyundan çıkmayan biri nerede olursa olsun -isterse CHP’nin başında- o sadece ABD’ye, küresel güçlere hizmet eder, kendi partisine veya ülkesine değil."

Yorumlar 8 yorum