BIST 11.044
DOLAR 32,87
EURO 35,67
ALTIN 2.551,76
HABER /  DÜNYA

Moskava'da panik: Binlerce kişi tahliye edildi

Moskova'da polise 20'den fazla binaya bomba ihbarı yapıldı. İhbar sonrası kentte büyük panik yaşanırken, binlerce kişi polis kontrolünde tahliye edildi.

Abone ol

RUSYA'nın başkenti Moskova'da Bolshoi Tiyatrosu yakınlarında polise bomba ihbarı yapıldı. Yapılan ihbarlar nedeniyle binlerce kişi tahliye edildi.

Rus haber ajanslarının emniyet kaynaklarına dayandırdığı bilgilere göre, şehir merkezindeki Bolşoy Tiyatrosu, "GUM" alışveriş merkezi ve "Metropol" Oteline yönelik kaynağı belirsiz bomba ihbarları nedeniyle 3 bin 500’den fazla kişi tahliye edildi.

AA'nın haberine göre; aralarında alışveriş merkezleri, tren istasyonları, üniversiteler ve otellerin de bulunduğu 20'den fazla binaya yönelik de yeni ihbarların yapıldığı belirtilirken, şehrin farklı noktalarında bulunan söz konusu binalardan binlerce kişinin tahliyesinin başlatıldığı ifade edildi. Rusya’nın farklı bölgelerinde 11 Eylül’den bu yana yapılan çok sayıda telefonla bomba ihbarı nedeniyle yaklaşık 1,4 milyon kişi tahliye edilmişti. Bugüne kadar ihbarların tümü asılsız çıkarken, ekim ortasından bu yana ihbarların sayısında düşüş yaşanmıştı.