HABER /  MİLLİ PİYANGO

Milli piyango yılbaşı rakamları son 10 yılın en şanslı numarası

Milli piyango yılbaşı çekilişine sayılı günler kaldı. Milli piyango yılbaşı çekilişinde en çok çıkan numaralar merak ediliyor. Son 10 yıl boyunca çıkan milli piyango yılbaşı sonuç rakamlarını sizler için derledik. İşte milli piyango yılbaşı şanslı numaralar.

2018'e sayılı günler kaldı. Binlerce kişi İstanbul'da herkesin bildiği Nimet Abla'da kuyruk oluşturdu. Herkesin umutlandığı milli piyango yılbaşında büyük ödül bu yıl 61 milyon. Yani eski parayla 61 trilyon. Sizler için en şanslı numaraları derledik.

Milyonlarca insanın hayalini kurduğu, geçen yıl 31 Aralık 2016 Milli Piyango Yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiye 60 milyon lira olmuştu. 31 Aralık 2016 Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi'nde kazanan rakamlar 2 7 9 6 2 8 8 oldu. Peki son 10 yılın şanslı numaraları ne amorti en çok hangi numaraya çıkıyor? 

AMORTİDE 2 VE 8 Son 10 yılın 3'ünde 2 ve 8 rakamları yan yana amorti olarak çıktı. En çok çıkan amorti rakam unvanı ise 5 kez ile 8'e ait... Ardından 4 kez de 2 rakamı amorti olarak seçildi. Amorti rakamlar arasında en az çıkan rakam ise 1,3,4 ve 6 oldu. Bu rakamlar ise 10 yılda 1'er kez çıktı. Gelelim büyük ikramiye isabet eden numaralara... Herkesin düşlerini süsleyen 7 haneli rakamlar arasında ilk rakam olarak dağılımda tam bir eşitlik söz konusu. 

7 HİÇ ÇIKMADI Son 10 yılda çıkabilecek 10 rakamın tamamı sadece bir tanesi hariç birer kez en başta yer aldı. 10 yılda hiç çıkmayan ilk rakam ise 7 oldu. 10 yılda sadece 2 rakamı iki kez ilk rakam olarak çıkmış. Onlar da 2014 ve 2015 büyük ikramiye çekimleri olmak üzere art arda yıllarda çekildi. Büyük ikramiye isabet eden numaraların son rakamında ise ilk rakamın aksine bir kısırlık söz konusu. 10 yılda büyük ikramiye isabet eden numaralara arasında 3'er kez 3 ve 0 sıfır rakamları son rakam olarak çıktı. 2,5,6,7 ve 8 rakamları asla son rakam olarak düşmemiş. 10 yıl boyunca sadece büyük ikramiyeler dikkate alındığında ise ödenen toplam ikramiye tutarı 375 milyon liraya ulaştı. 


ÖNCEKİ HABERLER
Bomba gibi patladı büyük panik
İsrailli bakan coştu bedel ödemeye hazırız
Esad'ın vatan haini dediği PYD'den cevap geldi!
AK Parti'den flaş erken seçim açıklaması!
Ceyhan Belediyesi eski Başkanı FETÖ'den tutuklandı
29 Ekim'de Cumhuriyet kuruldu şiiri kısa-4 kıtalık şiirler
Yorumlar