HABER /  MİLLİ PİYANGO

Milli piyango yılbaşı rakamları biletlere yoğun ilgi

Milli piyango şanslı numaralar merak ediliyor. 31 Aralık 2017'e sayılı günler kala milli piyango sonuçları merak ediliyor. Bu yıl 61 milyon TL verilecek olan ikramiyede umutlar devam ediyor. Milyonlarca kişi milli piyango biletinin yüzde 99'unu satın aldı.

Milli piyango yılbaşı rakamları biletlere yoğun ilgi

2018'e sayılı günler kala yeni yıldan umut bekleyen vatandaşlar milli piyango bilet alma yerlerine akın ediyor. Bu yıl 61 milyon TL olacak milli piyango biletlerinin yüzde 99'u alındı.

Yılbaşı özel çekilişi için bastırılan 600 milyon liralık biletin yaklaşık yüzde 99'u dün akşam itibarıyla tükendi. Satışlar, yılbaşı özel
çekilişinin yapılacağı 31 Aralık Pazar günü sona erecek. Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre yılbaşı özel çekilişi vatandaşın yanı sıra Hazine, diğer kamu kuruluşları ve bayilere önemli gelir sağlayacak.

Söz konusu biletlerin tümünün satılması halinde vatandaşa 349 milyon 243 bin liralık ikramiye dağıtılacak. Bunun 61 milyon lirası büyük ikramiye olarak verilecek. Özel çekilişin diğer büyük ikramiyeleri de 1'er adet 10 milyon, 5 milyon, 2 milyon, 1 milyon ve 500 bin lira olacak.
Bayiler, tüm biletlerin satılması durumunda İdareden 69 milyon lira komisyon alacak. İdare adına ikramiye ödemesi karşılığında da bayilere yaklaşık 5 milyon 205 bin lira ikramiye primi verilecek. Başbayi aracılık komisyonları yaklaşık 1 milyon 800 bin lira tutacak. Bu durumda yılbaşı biletleri bayilere ve başbayilere yaklaşık 76 milyon lira gelir sağlamış olacak. Hazinenin kasasına ise 149 milyon lira girecek.

Yorumlar 1 yorum